ابراز تمایل وزیر برق عراق برای استفاده از ظرفیت فعالان بخش خصوصی ایران

مدیرعامل شرکت مادرتخصصی ساتکاب با تاکید بر توسعه همکاری‌های طرفین با استفاده از ظرفیت‌های بخش خصوصی ایران گفت: ارائه کیفیت بهینه در بازارهای بین‌المللی از اولویت‌های وزارت نیرو است

به گزارش مهرگان پرس، "محمدولی علاءالدینی"، در این جلسه با اشاره به ظرفیت و پتانسیل موجود در شرکت‌های فعال ایرانی، اظهار کرد: حدود 190 شرکت تحت پوشش و سهام‌داری شرکت مادرتخصصی ساتکاب قرار دارند که در حوزه تولید، مشاوره و ارائه خدمات فنی - مهندسی در صنعت برق فعالیت می‌کنند.
وی افزود: شرکت‌های مپنا، ایران ترانسفو، پارس سوئیچ و نیرو ترانس از جمله شرکت‌های ایرانی هستند که در حوزه خدمات فنی – مهندسی فعال هستند.
علاءالدینی با تاکید بر اینکه ارائه کیفیت بهینه در بازارهای بین‌المللی از اولویت‌های وزارت نیرو است، یادآور شد: شناسایی شرکت‌های بخش خصوصی در صنعت برق با شاخص کیفیت برتر محصولات و خدمات آن‌ها و معرفی این شرکت‌ها برای همکاری به خارج از کشور، از جمله عواملی است که به اقبال خوب مصرف‌کنندگان و متقاضیان صنعت برق ایران در خارج از کشور منجر شده است.
ابراز تمایل وزیر برق عراق برای استفاده از ظرفیت فعالان بخش خصوصی ایران
وزیر برق عراق نیز در این جلسه که با حضور مدیران و فعالان بخشِ خصوصی برگزار شده بود، برای استفاده از ظرفیت فعالان بخش خصوصی در بخش‌های مختلف تولیدی و خدمات فنی و مهندسی کشور ایران ابراز تمایل کرد.
"ماجد مهدی حنتوش"، با ابراز رضایت از کیفیت محصولات و خدمات شرکت‌های ایرانی حاضر در کشور عراق، گفت: امیدواریم شرکت‌های ایرانی توانمند در صنعت برق، در بازار کشور عراق نیز حضور یابند به‌طوری‌که مورد تایید طرفین باشند و در آینده نیز این همکاری‌ها استمرار یابد.
وی ضمن اشاره به قراردادهای فی مابین دو کشور گفت: این قراردادها بین شرکت‌های ایرانی و جمهوری عراق در حال انجام است.
در ادامه جلسه، مدیران بخش خصوصی صنعت برق، ضمن بیان توانمندی‌ها و ظرفیت‌های شرکت‌های خود جهت توسعه همکاری‌های فی مابین، ابراز امیدواری کردند مشکلات موجود با استمرار و نهایی شدن قراردادها رفع شود.

منبع: پاون