اخذ مجوز ساخت دو پالایشگاه و پتروشیمی در خرم‌آباد

نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی از اخذ مجوز ساخت دو پالایشگاه و پتروشیمی در خرم‌آباد خبر داد.

به گزارش مهرگان پرس از خرم آباد، مرتضی محمودوند در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: در طول یک سال از دوران نمایندگی تمام تلاش خود را برای حل مردم این دیار به کار گرفته‌ایم که نمونه آن اخذ دو مجوز مهم ساخت پالایشگاه و پتروشیمی برای مردم لرستان است.


وی گفت: پیرو پیگیری‌های مستمر انجام شده، مجوز ساخت و پالایشگاه و پتروشیمی در این شهرستان اخذ و در کوتاه‌ترین زمان احداث خواهد شد.

محمودوند بیان کرد: این پالایشگاه و پتروشیمی در بالاترین سطح ساخته خواهد شد و در حال حاضر مجوزها صادر شده و در حال عملیاتی کردن آن هستیم.

نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: به طور مستمر پیگیر ساخت این پروژه هستیم و در اولین فرصت باید یک نشست با استاندار داشته باشیم، تا این مجوزها عملیاتی شود.

محمودوند بزرگترین کار خود در طول یکسال نمایندگی مردم خرم آباد در مجلس شورای اسلامی را تصویب و اجرایی کردن طرح راهبردی در مقابل دشمن برای تحریم اقتصادی و فشار معیشتی دانست و با اشاره به اینکه ابن طرح در ۹ بند ارائه شد، ادامه داد: اگر امروز برگ برنده‌ای در دست تیم مذاکره کننده وجود دارد برگرفته از طرح راهبردی در مقابل دشمن برای تحریم اقتصادی است.

نماینده مردم خرم‌آباد در مجلس شورای اسلامی گفت: این طرح برگ برنده جمهوری اسلامی در محافل بین‌المللی شد و ثمره آن را در مذاکرات می‌بینیم.

وی با طرح این سوال که آیا کار اساسی برای شهرستان خرم‌آباد و چگنی انجام شده است، افزود: کار اساسی برای برای استان انجام نشده و دلیل آن هم عقب ماندگی چهل ساله استان است.

محمودوند با اشاره به اینکه در طول ۴۰ سال گذشته نه تنها کاری انجام نشده بلکه تا جایی که امکان داشت کارشکنی هایی صورت گرفته است، افزود: کارشکنی‌ها در تخصیص اعتبارات و بودجه استان لرستان ظالمانه بوده و موجب عقب ماندگی تاریخی استان شده است.

نماینده مردم خرم‌آباد در مجلس شورای اسلامی با یادآوری اینکه برای اولین بار لرستان نماینده‌ای به نام محمودوند در بودجه داشت و ثمره آن را دیدیم و این کمترین اقدامی بود، خاطرنشان کرد: عضویت در اتحادیه بین المجالس جهان و استفاده از این ظرفیت برای بیان مشکلات استان از دیگر فعالیت‌هایی بود که طی یکسال نمایندگی مردم خرم آباد در مجلس شورای اسلامی صورت گرفته است.