افتتاح پروژه‌های آبرسانی به 137 روستا در 2 استان مرکزی و فارس

طرح‌های آبرسانی به 137 روستا در دو استان مرکزی و فارس و همچنین 3 پروژه "ساز و کاری" در سی و پنجمین هفته پویش #هرهفته_الف_ب_ایران با حضور وزیر نیرو از طریق ویدئو کنفرانس به بهره‌برداری رسید.

به گزارش مهرگان پرس،از مجموع طرح‌های افتتاح شده، دو پروژه ساخت و سازی با اعتبار 107 میلیارد تومان و سه پروژه نیز جزو پروژه‌های ساز و کاری است که در پژوهشگاه نیرو افتتاح شد.
بر این اساس، در استان مرکزی پروژه آبرسانی به 74 روستا با اجرای 198 کیلومتر خطوط انتقال برای تامین آب شرب 29 هزار و 231 نفر از جمعیت روستایی استان با اعتبار 31.8 میلیارد تومان افتتاح شد.
همچنین پروژه آبرسانی به 63 روستا در استان فارس نیز که با اجرای 118 کیلومتر خطوط انتقال جمعیتی حدود 31 هزار و 501 نفر را تحت پوشش قرار می‌دهد با اعتبار 75.3 میلیارد تومان به بهره‌برداری رسید.
در بخش پروژه‌های ساز و کاری، پروژه "سامانه پیشرفته بازار برق ایران" در شرکت مدیریت شبکه برق ایران و با همکاری پژوهشگران پژوهشگاه نیرو در قالب 8 پروژه افتتاح شد. ایده اصلی طراحی این سامانه، افزایش ایمنی شبکه برق با یکپارچه سازی برنامه‌ریزی آرایش تولید واحدهای نیروگاهی است.
دومین پروژه ساز و کاری، "سامانه پایش و پیش‌بینی سیلاب" است که با هدف تولید، تحلیل و ایجاد دسترسی برخط به داده‌ها، اطلاعات پایش و پیش‌بینی بارش و سیلاب در رودخانه‌ها و مخازن کشور برای بهبود مدیریت سیلاب طراحی و رونمایی شد.
پروژه دیگر سازوکاری، "سند زيست بوم نوآوري نيرو" است که به عنوان رویکردی جدید در صنعت آب و برق به دنبال هم‌سویی و هم‌افزایی تمامی طرح‌های نوآورانه و خلاق در این صنعت و رسیدن به یک نتیجه کاربردی و مشترک است. این رویکرد بر این اصل استوار است که تمامی مسیرهای پژوهشی و فناورانه بايستي بصورت يكپارچه و مشاركتي و با همكاري گسترده همه فعالان و بازيگران طي شود.
صبح امروز همزمان با هفته سی و پنجم پویش، "جشنواره مجازی پژوهش و فناوری وزارت نیرو" با مشارکت وزارت نیرو، پژوهشگاه نیرو، شرکت‌های مادرتخصصی صنعت آب و برق و شرکت‌های تابعه، همچنین شرکت‌های دانش‌بنیان فعال در حوزه آب، برق و انرژی با حضور وزیر نیرو آغاز به‌کار کرد.

منبع:پاون