برق امید، اشتغال را رونق می‌دهد

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد تاکیدکرد که اجرای طرح برق اُمید در آینده نزدیک بدون شک باعث رونق اشتغال و کارآفرینی خواهد شد.

به گزارش پايگاه خبري مهرگان پرس، داود راهزادی در نشست با مدیرعامل بانک صادرات استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه این طرح ممکن است در کوتاه مدت مقداری از درآمدهای صنعت برق را به دلیل ارائه تخفیف صد درصدی به مشترکان کم مصرف کاهش دهد، اظهار داشت:‌ ما معتقدیم در بلندمدت، با توجه به اختصاص میزان مصارف برق کاهش یافته مشترکان خانگی به بخش تولید، خواهد توانست باعث رونق اشتغال و کارآفرینی و همچنین بهبود درآمدهای صنعت برق شود.
 
وی گفت: طرح برق امید مخصوص مشترکان خانگی بوده و طراحی آن بر اساس مصرف برق مشترکان در سال‌های گذشته صورت گرفته است تا بهترین شیوه اجرایی برای آن تدوین شود.
 
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد با تشریح برخی از دلایل اجرای طرح برق اُمید در کشور، خاطرنشان کرد: سالانه حدود 40 هزار میلیارد تومان برای توسعه تاسیسات صنعت برق و پاسخگویی به نیاز روبه رشد مصرف برق سرمایه گذاری می‌شود که انتظار داریم با اجرای این طرح مقداری از میزان سرمایه‌گذاری‌های مورد نیاز در حوزه‌های مختلف صنعت برق کاسته شود.
 
راهزادی با تاکید براینکه برق امید، طرحی اقتصادی است و جنبه سیاسی ندارد، یادآور شد: با توجه به نامطلوب بودن شاخص شدت انرژی در کشور، همه دولت‌ها به دنبال بهینه سازی مصرف انرژی بوده و هستند.
 
وی افزود:‌ در طرح برق امید مشترکان به سه دسته کم مصرف، خوش مصرف و پر مصرف تقسیم می‌شوند و بر این اساس برق مشترکان کم مصرف که تعداد زیادی از مشترکان را تشکیل می‌دهند رایگان خواهد شد.
 
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: تنها درصد کمی از مشترکان در دسته پرمصرف‌ها قرار دارند که این امکان برای آنها وجود دارد تا با رعایت نکات ساده در زمینه مدیریت مصرف برق، خود را به دسته خوش مصرف‌ها برسانند.
 
به‌گفته راهزادی، طبق این طرح، مشترکان خوش مصرف نیز مشمول تخفیف و مشترکان پرمصرف تحت آموزش درست مصرف کردن قرار خواهند گرفت که انتظار می‌رود با برنامه‌ریزی صورت گرفته، مصرف انرژی تعداد مشمولان تخفیف افزایش یابد.

منبع:روابط عمومي شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد