بهسازی زیرساخت های شهرستان ماهشهر با اعتباری شش میلیارد تومانی

صنعت پتروشیمی در کارگروه توسعه متوازن شهرستان بندر ماهشهر شش میلیارد تومان اعتبار برای بهبود و بهسازی زیرساختهای شهری و روستایی شهرستان بندرماهشهر اختصاص داد.

به گزارش پايگاه خبري مهرگان پرس، به نقل از روابط عمومی سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی، در حوزه پروژه های زیربنایی در بخش آب و فاضلاب ۲ پروژه مشابه با موضوع تکمیل و بهره برداری از شبکه و تاسیسات آب شهر های ماهشهر و بندر امام خمینی در لیست پروژه های کارگروه توسعه متوازن به چشم می خورد.
اعتبار مجموع این دو پروژه چهار‌ میلیارد تومان است که تماما طی دو سال توسط پتروشیمی تامین اعتبار می‌شود.‌
در برنامه ریزی صورت گرفته برای اجرای این پروژه ها بهمن ماه سال ۹۹ را برای بهره برداری از تاسیسات و شبکه آب ماهشهر و پایان خرداد ۱۴۰۰ را برای اتمام پروژه مشابه در بندرامام در‌ نظر‌ گرفته اند. این پروژه ها توسط شرکت آبفای شهرستان اجرا خواهد شد.
مشارکت در بهسازی و آسفالت معابر ۱۲ روستای بخش مرکزی شهرستان ماهشهر لخش دیگری از پروژه های زیربنایی این کارگروه است که سالها مورد مطالبه روستاییان این بخش بوده است.
اعتبار این پروژه ۲ میلیارد تومان است که بطور‌کامل توسط پتروشیمی تامین می شود و اجرای آن توسط دستگاه اجرایی شهرستان صورت می‌پذیرد.
تا پایان سال جاری نهضت بهسازی و عمران روستایی در شهرستان ماهشهر تکمیل خواهد شد. این نهضت با مشارکت صنعت پتروشیمی و فرمانداری شهرستان انجام گرفت.
این خبر در آیین امضای تفاهم نامه طرحهای توسعه متوازن شهرستان بندرماهشهر اعلام شد.
این مراسم با حضور استاندار خوزستان، نماینده مردم در‌مجلس شورای اسلامی، معاون وزیر جهاد کشاورزی، رئیس و اعضای شورای راهبردی صنایع پتروشیمی، فرماندار شهرستان، ائمه جمعه و مدیران دستگاههای اجرایی شهرستان برگزار شد.