تبلور همکاری دولت و مجلس در طرح بهسازی شبکه‌ برق روستایی

مدیرعامل توانیر در آئین افتتاح طرح‌هاي ملي صنعت برق کشور با اشاره به طرح "بهارستان" به عنوان طرحی کاملا روستا محور‌، گفت: در نتیجه تعامل خوب دولت تدبیر و امید و مجلس شورای اسلامی اعتبارهای خوبی برای صنعت برق در بودجه امسال دیده شده است.

به گزارش مهرگان پرس، "محمدحسن متولی زاده" ادامه داد: بر این اساس و با توجه به ردیف‌های اختصاصی در بودجه، طرح جهادی بهارستان با هدف بهینه سازی و اصلاح شبکه‌های فرسوده روستایی از امروز کلید خورد.
وی خاطرنشان ساخت: در قالب طرح "بهارستان" شبکه فرسوده بیش از 10 هزار روستا طی امسال بهینه سازی و اصلاح خواهد شد که جمعیتی بالغ بر 3 میلیون و 500 هزار نفر را در بر خواهد گرفت.
مدیرعامل توانیر افزود: در قالب این طرح ۱۵۰ هزار مشترک جدید روستایی که در صف دریافت برق بودند از این نعمت برخوردار خواهند شد.
وی با اشاره به اینکه اجرای این کار باعث تسریع مهاجرت معکوس می‌شود، اضافه کرد: در این طرح 150 هزار تیر برق جا به جا و ‌200 هزار پایه جدید احداث خواهد شد.
مدیرعامل توانیر گفت: در قالب این طرح از ابتدای سال جاری تاکنون شبکه برق 560 روستا به اتمام رسیده است.
متولی زاده درخصوص طرح تامین مولدهای خورشیدی قابل حمل نیز گفت: با این طرح عشایر غیور‌ نیز خواهند توانست از مولدهای خورشیدی قابل حمل استفاده کنند.

منبع: توانير