تحویل سومین مرحله از کمکهای پتروشیمی به مردم شهرستان بندرماهشهر

سومین مرحله از کمکهای معیشتی پتروشیمی برای اقشار کم درآمد تحویل نهادهای حمایتی شد تا توزیع آنها از فردا آغاز شود.

مهرگان پرس از ماهشهر- ، مدیرعامل این سازمان در مراسم اهدای بسته های معیشتی گفت: بخشی از جهت گیری صنایع پتروشیمی منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی، در حوزه مسئولیت اجتماعی، کمک به بخش آسیب پذیر بوده و این سیاست با آغاز فشارهای کرونایی به مردم، با جدیت بیشتری دنبال شده است.

سید امید شهیدی نیا، اظهار امیدواری کرد که این اقدام، در این روزها که مردم هم از نظر اقتصادی و هم از نظر شیوع بیماری کرونا در سختی هستند، مورد رضایتمندی مردم قرار گیرد.
نماینده مردم شهرستان در مجلس شورای اسلامی، در‌این مراسم ضمن نشکر از شورای راهبردی صنایع پتر‌وشیمی، گفت: صنایع پتروشیمی همواره سعی کردند در‌خصوص مسوِلیتهای اجتماعی فعال باشند.
حبیب آقاجری ادلمه داد: کمک به مددجویان نهادهایی چون کمیته امداد و بهزیستی و امثالهم که از قشرهای ضعیفتر جامعه حمایت میکنند، کاری بسیار مثبت و خیر است.
فرماندار بندر ماهشهر نیز به تاثیر منفی کرونا بر مشاغل مردم اشاره کرد و تاکید کرد در این شرایط سخت، اقشار مستضعف توسط صنعت و مسئولین فراموش نشده اند و بر نقش موثر صنعت در کمک به توسعه شهرستان تاکید و خدمات قابل را قابل تقدیر نمود.
امام جمعه ماهشهر نیز در این این مراسم خاطر نشان کرد: در دوران درگیری مردم با کرونا، گروههای جهادی لبیک گویان به فرمان مقام معظم رهبری به میدان آمدند و در کنار این گروهها، شرکتهای پتروشیمی به شکل متمایز و برجسته ای، حضوری چشمگیری داشتند.
حجه الاسلام غبیشاوی، افزود: این کمکها میتواند از نظر روحی و روانی و هم از لحاظ مادی برای مردم آسیب پذیر باشند.
وی ضمن تشکر از صنایع پتروشیمی، خاطر نشان کرد: از پتروشیمی ها انتظار داریم در آینده نیز در کنار نهادهای حمایتی و در کنار اقشار آسیب پذیر باشند.
شرکتهای پتروشیمی برای سومین بار از آغاز کرونا تاکنون، اقدام به تامین و توزیع بسته های معیشتی برای اقشار کم درآمد نمودند.
در این مرحله 8000 بسته معیشتی به ارزش کل بیش از 32 میلیارد ریال از محل اعتبارات شورای راهبردی شرکتهای منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی تامین، تهیه شد.
توزیع این بسته ها از سه شنبه 20 آبان ماه 1399 توسط کمیته امداد امام خمینی ره، بهزیستی، انجمن حمایت از زندانیان و هلال احمر شهرستان با رعایت پروتکل های بهداشتی به افراد تحت پوشش در تمامی شهرها، شهرکها و روستاهای شهرستان بندرماهشهر بصورت خانه به خانه انجام میشود.

منبع:روابط عمومی سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی