تحویل ۳۴۰ سامانه خورشیدی قابل حمل به عشایر کوچ‌رو در خوزستان

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خوزستان گفت: در فاز اول ۳۴۰ سامانه خورشیدی قابل حمل به عشایر کوچ‌رو خوزستان تحویل شد.

به گزارش مهرگان پرس،"علی خدری" با اشاره به خدمات گسترده‌ای که صنعت برق طی سالیان پس از انقلاب اسلامی به منظور تأمین برق مردم انجام داده است، گفت: در حال حاضر ۱۰۰ درصد جمعیت شهری و همچنین تمامی روستاهای دارای کدبالای ۱۰ خانوار استان از نعمت برق برخوردار هستند و قصد داریم تمامی عشایر کوچ‌رو را هم از نعمت برق بهره‌مند سازیم.
خدری با اشاره به اختصاص ۱۰۶۰ سهمیه مولد برق خورشیدی قابل حمل به عشایر استان گفت: در فاز اول ۳۶۰ سامانه به شرکت توزیع برق خوزستان تحویل شده که بر حسب جدول و با هماهنگی اداره کل امور عشایر‌ خوزستان، بخشی از آن تحویل و بخشی در حال توزیع بین عشایر کوچ‌رو است.
وی افزود: اعتبار این تعداد سامانه ۱۰۶ میلیارد ریال از محل اعتبارات عوارض برق مصرفی تامین شده و این سامانه‌ها قابلیت تولید ۱۰۰ وات برق را دارا هستند که روشنایی حداقل پنج شعله لامپ کم مصرف، شارژ چراغ قوه و گوشی همراه را تأمین خواهد کرد.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خوزستان در خصوص پرداخت هزینه سامانه‌ها گفت: تنها ۱۰ درصد قیمت تمام شده پنل‌ها توسط عشایر پرداخت خواهد شد و مابقی آن توسط این شرکت تأمین می‌شود.
وی، آثار زیست محیطی اجرای این طرح را بسیار ارزشمند توصیف کرد و با ابراز امیدواری گفت: با گسترش استفاده از انرژی‌های نو، شاهد کاهش آثار مخرب استفاده از سوخت‌های فسیلی، تخریب جنگل‌ها و مراتع باشیم.

منبع: روابط عمومی شرکت توزیع برق استان خوزستان