تدوین برنامه ۱۸۰ روز فعالیت کاری وزارت نیرو تا پایان دولت دوازدهم

وزیر نیرو گفت: وزارت نیرو در تامین دو کالای راهبردی و مهم آب و برق توانسته از همه توشه و توان خود استفاده کند و رضایت نسبی مردم از این حیث فراهم است.

به گزارش مهرگان پرس،"رضا اردکانیان"  در آئین گرامی‌داشت چهل و دومین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی افزود: ایام بزرگداشت طلیعه چهل و سومین فجر انقلاب اسلامی را جشن گرفته‌ایم و با یاد و خاطره امام بزرگ، این روزها کشور ما همچنین سرزمین‌های متاثر از این انقلاب بزرگ با یاد و خاطره امام که روز ولادت حضرت زهرا(س) زادروز آن قائد بزرگ نیز است، گرامی داشته می‌شود.

وی افزود: برای وزارت نیرو توفیقی است بویژه در این ایام که کشور ما مثل همه جای دنیا تحت تاثیر ویروس کرونا و بیماری ناشی از آن است، با توفیق الهی و تلاش شبانه‌روزی همه کسانی که قدردان فرصت خدمت در این صنعت هستند، از تمام توان خود در تامین دو کالای مهم و راهبردی آب و برق استفاده کند.

اردکانیان گفت: به شکرانه این نعمت و توفیقی که نصیب همه ما برای خدمتگزاری به این مردم شده، یاد و خاطره همه شهدا بویژه شهدای صنعت آب و برق را و شهید حسن عباسپور را گرامی می‌داریم و امیدواریم هم در فرصت و مهلت باقی مانده دولت دوازدهم در انجام وظایف و تعهداتی که داریم در خدمت رسانی بتوانیم به نحو احسن انجام وظیفه کنیم و نیز با تاکید رهبر معظم انقلاب و تصمیمات جدی دولت دوازدهم در ریل گذاری مناسب برای فعالیت دولت سیزدهم نقش و وظیفه خودمان را ایفا کنیم.

وی گفت: وزارت نیرو در اوایل دی ماه برنامه ۱۸۰ روز فعالیت کاری که تا پایان دوره دولت دوازدهم طول خواهد کشید را تنظیم کرده و هم در تکمیل پروژه‌ها و طرح‌های ساخت و سازی و به نتیجه رساندن طرح‌های ساز و کاری از جمله اصلاح ساختارها، دستورالعمل‌ها و لوایح و سرفصل ریل‌گذاری برای دولت آینده را تدوین کرده است، چرا که حق مسلم و طبیعی مردم عدم وقفه در خدمت رسانی است.

اردکانیان ادامه داد: امیدواریم از این حیث نیز، مجموعه حاضر، مدیران ارشد صنعت آب و برق بتوانند کار شایسته‌ای را به نتیجه برسانند.

وزیر نیرو افزود: گزارش این برنامه به مسئولان ارشد کشوری منعکس شده و با تاکید و توجه قابل ملاحظه‌ای مواجه است.

وی گفت: پایش منظمی از پیشبرد این برنامه ۱۸۰ روزه که پویش #هرهفته_الف_ب_ایران نیز جزئی از آن است به عمل خواهد آمد و در فرصت‌های مناسب گزارش ارزیابی لازم از پیشرفت کار را عرضه خواهیم کرد.

حضور بانوان شايسته در عرصه مديريت‌هاي مياني و ارشد وزارت نيرو قابل ملاحظه است
وي همچنين گفت: در بخش فعاليت امور بانوان، بويژه در دولت دوازدهم، وزارت نيرو به وظايف خود به نحو مناسبي عمل كرده و حضور بانوان شايسته ما در عرصه مديريت‌هاي مياني و ارشد وزارت نيرو قابل ملاحظه است.

اردكانيان افزود: اميداريم بخشنامه حضور بانوان شايسته در مديريت شركت‌ها و هيات‌مديره‌ها به جد توسط شركت‌هاي مادر تخصصي دنبال شود و در پايان سال طبق وعده بتوانيم گزارش مناسبي از اين حيث عرضه كنيم.

وزير نيرو ادامه داد: دهه فجر انقلاب اسلامي مناسبتي است كه به‌ويژه به خاطرات ارزشمند آن ايام در 42 سال پيش بازگرديم و با بهره‌گيري از آن مجموعه آثار و فضاي بهمن 57 براي ادامه راه و قدرداني‌هاي عملي از فرصت خدمت به مردم انرژي و انگيزه بگيريم.

منبع:پاون