تولید و فضای کسب‌وکار در کردستان مناسب نیست/سوء مدیریت برخی مدیران باعث تعطیلی تعدادی واحد تولیدی شده است

مسئول سازمان بسیج مهندسین صنعت و معدن سپاه بیت‌المقدس استان کردستان با اشاره به اینکه برخی مسئولین عملکرد خوبی در حوزه کسب‌وکار در استان نداشته‌اند، افزود: متأسفانه باوجود منابع و پتانسیل‌های بالای استان درزمینه های مختلف، کردستان در فضای کسب‌وکار و تولید در رتبه آخرینهای کشور قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری مهرگان پرس درسنندج مهدی مه تاباتی مسئول سازمان بسیج مهندسین صنعت و معدن سپاه بیت‌المقدس استان کردستان در جمع خبرنگاران استان گفت: باتوجه به بیانات مقام معظم رهبری(( اگر ما بخواهیم اشتغال در کشور بوجود بیاید به تولید ملی، تولید به معنای عام کلمه، تولید صنعتی ، تولید کشاورزی ، تولید خدمات همه اینها بایستی مورد توجه قرار گیرد و جزئی از برنامه ریزی شود . اینها چیزهایی نیست که جایز باشد ما اینها را به تاخیر بیاندازیم ، باید در اولین فرصت متولیان ذیربط به این مسئله بپردازند .))
سرهنگ مه تابانی افزود: بی‌تردید تولید نقش مهم و تأثیرگذاری در اقتصاد هر منطقه‌ای دارد به‌گونه‌ای که در کشورهای پیشرفته و توسعه‌یافته، سرمایه‌گذاری‌های عظیمی در بخش‌های مرتبط با تولید انجام‌شده است.
وی اظهار داشت: در همین راستا توسعه اقتصادی هر منطقه مستلزم حمایت از سرمایه‌گذاران و برنامه‌های رونق تولید است چراکه تولید عامل اصلی ایجاد استحکام در اقتصاد و محور توسعه و ایجاد اشتغال وسطح کیفی وکمی زندگی مردمان آن منطقه است.
مسئول سازمان بسیج مهندسین صنعت و معدن سپاه بیت‌المقدس استان کردستان در ادامه به مناسب نبودن فضای کسب‌وکار در استان کردستان اشاره کرد و بیان کرد: استان کردستان از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های زیادی درزمینه های صنعتی، معدنی، کشاورزی و ... برخوردار است که استفاده صحیح از این منابع منجر به تولید ثروت و رونق فضای کسب‌وکار در استان می‌شود.
سرهنگ مه تابانی اظهار داشت: به گفته حضرت آیت‌الله خامنه‌ای مقام معظم رهبری، دستگاه‌های حکومتی باید با جدیت، به دنبال بهبود محیط کسب‌وکار و برطرف کردن قوانین مزاحم و اصلاح عملکردهای غلط باشند تا محیط مساعد تولید در کشور به وجود آید.
وی با اشاره به اینکه مسئولین نیز باید با اطاعت از فرمایشات رهبر انقلاب، همواره از تولیدکنندگان حمایت کنند افزود: متأسفانه برخی از مسئولان استانی به‌جای هموار کردن مسیر تولیدکننده و سرمایه‌گذاران، با سختگیری و کارشکنی‌های نابجا وسلیقه ای فقط به دنبال حفظ منافع شخصی و سازمانی خود هستند.که منافع سازمانی را به منافع ملی ترجیح می دهند.
مسئول سازمان بسیج مهندسین صنعت و معدن سپاه بیت‌المقدس استان کردستان با انتقاد از عملکرد برخی از مسئولین در حوزه صنعت استان عنوان کرد: مشکل و موانع تولید برخی از واحدهای صنعتی و معدنی استان باوجود کسب چندین مجوز در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید، اما همچنان لاینحل مانده که چرایی این موضوع جای بسی تأمل داردکه باید واکاوی گردد.
وی گفت: تعدادی از جوانان مشغول بکار در واحدهای صنعتی استان بعد از تعطیلی واحد و بیکار شدن، درحال حاضر معتاد و بی‌سرپناه وکارتن خواب شده‌اند که این نتیجه کارشکنی‌ها و مدیریت ناصحیح برخی از مدیران مربوط به این حوزه است.
سرهنگ مه تابانی بر موضوع مطالبه گری از برخی مسئولین که عملکرد خوبی در حوزه کسب‌وکار در استان نداشته‌اند، تأکید کرد و افزود: دستگاه‌های مربوطه نباید در ارائه تسهیلات به واحدهای تولیدی تبعیض قائل شوند چراکه چرخش چرخ‌های اقتصادی این واحدها منجر به ایجاد اشتغال و تولید ثروت در استان و به‌تبع آن در کشور می‌شود.
وی بابیان اینکه استان کردستان رتبه آخرینهای کشور را در فضای کسب‌وکار دارد، بیان کرد: این جایگاه هم‌تراز با ظرفیت‌های استان نیست و این خود دلیلی بر کم‌کاری برخی مدیران استانی است که باید استان کردستان به جایگاه بهتری دست یابد.
مسئول سازمان بسیج مهندسین صنعت و معدن سپاه بیت‌المقدس استان کردستان اظهار کرد: باوجود تمام فعالیت‌های صورت گرفته به نظر می‌رسد کارآفرینان در بخش صنعت ومعدن با تأمین نیازهای اولیه خود ازجمله زمین ، سرمایه وسایر خدمات با مشکل مواجه هستند که در این راستا باید تمهیدات لازم از سوی مسئولین ارشد استان که حاصل دولت انقلابی ،مردمی وجوان می باشد اندیشیده شود.
سرهنگ مه تابانی در پایان خاطرنشان کرد:لذا چیزی که بایدمدنظر قرارگیرد سیاستهای کلی اقتصاد مقاومتی و بیانات ورهنمودهای مقام معظم رهبری درگام دوم انقلاب  با هدف تأمین رشد پویا و بهبود شاخص‌های اقتصادی مقاومتی و دستیابی به اهداف سند چشم‌انداز بیست‌ساله، با رویکردی جهادی، انعطاف پذیر، فرصت ساز، مولد، درون‌زا، پیشرو و برون‌گرا می باشد.