در اختتامیه جشنواره تئاتر فجر نگاه ویژه ای به مقوله سلامت شده بود

معاون مرکز مدیریت بیماری های واگیردار وزارت بهداشت: در برگزاری مراسم اختتامیه سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر نگاه ویژه ای به مقوله سلامت شده بود و این در نگاه ما بسیار اهمیت داشت.

به گزارش مهرگان پرس،عباس نوروزی نژاد (معاون مرکز مدیریت بیماری های واگیردار وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی) که شب گذشته در مراسم پایانی سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر در تالار وحدت حضور داشت ضمن قدردانی از نحوه برگزاری این مراسم گفت: در ارتباط با اقدامات قبل از برگزاری مراسم اختتامیه سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر باید اذعان کرد که  در شب گذشته نگاه ویژه ای توسط برگزارکنندگان به مقوله سلامت شده بود و این در نگاه ما بسیار اهمیت داشت.

این مقام وزارت بهداشت در همین رابطه افزود: این میزان از مراقبت و نگاه عمیق و عملی به موضوع سلامت کاملا چشمگیر و قابل تحسین بود. ارزیابی من این بود که در مراسم اختتامیه از ظرفیت 25 درصدی تالار وحدت که سالن بزرگی است استفاده شده بود و مراقبت همکاران برگزارکننده مراسم در نحوه ورود، راهنمایی میهمانان و همچنین تذکرات لازم هنگام اهدای جوایز و بر هم نخوردن فاصله اجتماعی میهمانان هنگام نشستن روی صندلی ها یا روی صحنه نشان از یک جدیت و یک تصمیم درست در ارتباط با مراسم پایانی سی و نهمین جشنواره تئاتر داشت.

نوروزی نژاد در رابطه با جشنواره تئاتر فجر و رعایت شیوه نامه های بهداشتی در ایام برگزاری نیز گفت: آنچه برای ما اهمیت داشت این بود که دوستانی که از دیگر استان ها به تهران می آمدند به چه صورت به تهران می رسند و اگر از وسایل نقیه عمومی استفاده می کنند این موضوع توسط دبیرخانه مجموعه چک شود. نحوه اسکان در تهران این دوستان به چه صورت خواهد بود. آیا شیوه نامه ها در ارتباط با اسکان این افراد رعایت می شود؟ و مسئله مهمتر اینکه در سالن های برگزاری نمایش ها به لحاظ رعایت همه جوانب نظارت و دقتی صورت می پذیرد یا نه؟ که باید بگویم با رصد همکاران ما در هنگام برگزاری جشنواره می توان نمره قبولی را به مجموعه اداره کل هنرهای نمایشی داد.

معاون مرکز مدیریت بیماری های واگیردار وزارت بهداشت در پایان با اشاره به نام گذاری روزهای جشنواره به نام شهدای سلامت گفت: گمان  من این است که کرونا جدای از میزان خسارتی که در همه زمینه ها به ما تحمیل کرد یک وحدت وهمدلی را بین مردم و دستگاه های مختلف حاکمیتی شکل داد که در زمینه پاسداشت زحمات کادر درمان همه با هم همصدا شوند. این در حالی است که هنرمندان در این مورد پیشگام بودند که یکی از نشانه های بارز این اتفاق، حرکتی بود که در جشنواره تئاتر فجر رقم خورد و هر روز به نام یکی از شهدای سلامت نامگذاری شد و آثار نمایشی تقدیم به این عزیزان شد. این اتفاق بسیار بسیار خوبی بود که به نوبه خودم از این جریان تشکر می کنم.

منبع:روابط عمومي جشنواره