محدودیت‌های سنگین کرونایی به مسجدسلیمان برگشت/ گندزدایی روزانه معابر شهر

اهواز-مهرگان پرس-فرماندار مسجدسلیمان در جلسه فوق العاده قرارگاه کنترل بیماری کرونا شهرستان گفت: فعالیت رستوران‌ها و باشگاه‌های ورزشی مسقف ممنوع و کسی حق برگزاری مراسم و تجمع‌ ندارد.

مهرگان پرس - محمد پاکدل فرماندار مسجدسلیمان در جلسه فوق العاده قرارگاه کنترل بیماری شهرستان ضمن اشاره به روند صعودی مبتلایان به کرونا در این شهرستان اظهار داشت: یکی از دلایل بالا بودن آمار مبتلایان به کرونا در مسجدسلیمان، احتساب بیماران مبتلا شهرهای اندیکا و لالی در آمار مسجدسلیمان است و این عامل باعث بالا رفتن آمار این شهرستان شده است.

وی افزود: مردم باید از حضور در مراسمات و تجمعات خودداری و برگزاری هرگونه مراسم عزاداری و تجمعات ممنوع است و صاحبان این مراسم‌ها به مراجع قضایی معرفی می‌شوند.

فرماندار مسجدسلیمان بیان داشت: برنامه گندزدایی روزانه در سطح شهرستان مجدداً شروع می‌شود و همه ادارات از جمله شهرداری، شرکت نفت، هوانیروز و ارتش با کمک سازمان‌های مردم نهاد، کار گندزدایی و ضدعفونی را بر عهده دارند.

این مقام مسئول در بخشی دیگر از سخنان خود تأکید کرد: فعالیت بازار جمعه در شهرستان مسجدسلیمان تا اطلاع ثانوی تعطیل و هرگونه نصب پلاکارد مراسم‌های عزاداری در سطح شهرستان ممنوع و روزانه توسط اجرائیات شهرداری جمع آوری می‌شود.

پاکدل بیان داشت: همچنین شهرداری موظف است ورودی آرامستان‌ها را با هماهنگی شبکه بهداشت و درمان و نظارت نیروی انتظامی مسدود کند.

وی تصریح کرد : فعالیت کلیه رستوران‌ها و باشگاه‌های ورزشی مسقف ممنوع است و رستوران‌ها فقط مجاز به ارائه خدمات بیرون بر هستند. گشت روزانه در سطح بازار و مکان های پرتجمع روزانه بازرسی را انجام خواهند داد.

فرماندار مسجد سلیمان بیان داشت: کلیه اصناف موظف به رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی هستند.

رئیس شورای تامین شهرستان مسجدسلیمان ادامه داد : با پیگیری‌های انجام شده، 20 هزار لیتر آب ژاول برای ضدعفونی و گند زدایی بزودی وارد شهرستان می‌شود و کار گندزدایی به صورت مستمر در سطح شهرستان انجام خواهد شد.

پاکدل افزود: به‌منظور جلوگیری از ایجاد تجمع‌های در روزهای آخر هفته، با کلیه خودروهای پارک شده در مجاورت آرامستان‌ها برخورد قانونی می‌شود. همچنین انتظار می‌رود شهرداری مسجدسلیمان با کمک دیگر دستگاه‌ها، جمع‌آوری زباله‌ها را مستمر انجام دهد تا شاهد انباشته شدن زباله‌ها در سطح محلات نباشیم.

انتهای پیام/*