مشکل 220 روستای دارای تنش آبی در خوزستان برطرف شده است

معاون بهره برداری و توسعه آب شرکت آب و فاضلاب خوزستان گفت: در استان خوزستان 702 روستا دارای تنش آبی داریم که مشکل 220 روستا برطرف شده است.

به گزارش مهرگان پرس، "افشین محمدی" با حضور در برنامه موج مثبت صدا و سیمای مرکز خوزستان با موضوع آخرین وضعیت آب در خوزستان اظهار داشت: در سال 99 با تصویب هیئت دولت شرکت‌های آب و فاضلاب شهری، روستایی و اهواز ادغام و یکپارچه‌سازی نیز انجام شد و مهمترین هدف این ادغام وچابک سازی و ارائه خدمات مطلوب به عزیزان در روستاهای استان بوده است.
وی افزود: چند روز بعد از یکپارچه سازی موضوع غیزانیه و مشکلات این بخش با فرایند ادغام در دستور کار آبفای خوزستان قرار گرفت و با استفاده از ظرفیت و پتانسیل مشکل بیش از 85 روستای این بخش برطرف شده است.
معاون بهره برداری و توسعه آب شرکت آب و فاضلاب خوزستان بیان کرد: با همکاری بسیج سازندگی امیدوارم در بازه زمانی 2 تا 3 ماه آینده مطالبه بحق مردم شریف غیزانیه از آبفای خوزستان برآورده و مشکل این بخش به صورت کامل برطرف گردد.
وی تصریح کرد: بیش از 90 درصد مشکلات آبی در شرکت آب و فاضلاب مربوط به حوزه روستایی بوده و 2 هزار و 741 روستا تحت پوشش آبفای خوزستان است ولی در مجموع حدود 4 هزار روستا در خوزستان وجود دارد که در حال ایجاد زیرساخت و بسترهای مناسب برای ارائه خدمات به سایر روستاهای استان هستیم.
محمدی با اشاره به روستاهای دارای تنش آبی در خوزستان تصریح کرد: در استان خوزستان 702 روستا دارای تنش آبی داریم که 220 روستا مشکل تنش آبی آن برطرف شده است. ما در یک سال گذشته بیش از 300 کیلومتر خطوط انتقال اصلی و فرعی در سطح روستاهای استان اجرا که بیش از متوسط کشوری است، این امر نشان دهنده عزم جدی آبفا برای برطرف کردن مشکلات تنش آبی در روستاهای استان است.
معاون بهره برداری و توسعه آب شرکت آب وفاضلاب خوزستان با اشاره به تلاش 24 ساعته پرسنل شرکت آبفای خوزستان گفت: پرسنل پرتلاش شرکت آب و فاضلاب خوزستان با ارائه خدمات شبانه روزی 24 ساعته در کنار مردم هستند و تمام دغدغه آنها حل مشکلات روستاها با استفاده از پتانسیل داخلی شرکت است.
محمدی با اشاره به پروژه های در دست اجرا افزود: ما در بحث پروژه‌های روستایی هر ماه افتتاح خواهیم داشت تا مردم عزیز در روستاها از خدمات مطلوب بهره‌مند شوند. باید یادآوری کنم مطالعات اکثر روستاها انجام شده است و در صورت تامین منابع مالی پروژه‌های متعددی را اجرا خواهیم کرد.
معاون بهره برداری و توسعه آب شرکت آب وفاضلاب خوزستان خاطرنشان کرد: بعد از سفر دکتر قالیباف رئیس مجلس و همکاری استانداری خوزستان و آبفای کشور مقرر شد مبلغ 680 میلیارد تومان برای 702 روستای دارای تنش آبی تامین شود که در صورت تامین اعتبارات و پرداخت آن می‌توانیم گام‌های مثبتی در ارائه خدمات مطلوب به هم‌استانی‌های عزیز برداریم.
محمدی در پاسخ به سئوال شهروندی از مسجدسلیمان تصریح کرد: یکی از مناطق دارای تنش شهرستان مسجدسلیمان است که از 400 کیلومتر شبکه موجود 300 کیلومتر آن اصلاح و منطقه کلگه از جمله مناطقی است که شبکه آن اصلاح شده است و با وارد مدار شدن شبکه جدید مشکل این منطقه حل خواهد شد.

منبع : روابط عمومي شرکت آب و فاضلاب خوزستان