معرفی هیات انتخاب بخش کودک و نوجوان جشنواره تئاتر مهر کاشان

هیات انتخاب بخش کودک و نوجوان شانزدهمین جشنواره سراسری تئاتر مهر کاشان که با تلاش سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کاشان، اسفند سال جاری برگزار می‌شود، معرفی شدند.

به گزارش مهرگان پرس،خیام وقارکاشانی دبیر این دوره از جشنواره، گروهی سه نفره متشکل از فردوس حاجیان، لیلی رشیدی و فرناز ماجدی را به عنوان هیات انتخاب آثار بخش کودک و نوجوان جشنواره منصوب کرد.

فردوس حاجیان شاعر، نویسنده، کارگردان و استاد دانشگاه، متولد ۳ دی ۱۳۴۲ در قائم شهر مازندران (جانباز شیمیایی جنگ تحمیلی) که به عنوان آموزگار، مجری و مبتکر مجموعه موفق تلویزیونی شهرک الفبا شناخته می‌شود. وی دارای مدرک فوق لیسانس تئاتر (کارگردانی بازیگری ) و دکترای مطالعات تخصصی تئاتر است و چندین مجموعه تلویزیونی عروسکی را برای کودکان تهیه، اجرا و کارگردانی کرده است. وی علاوه بر تالیف کتاب درسی ادبیات فارسی اول و ششم دبستان، مجموعه کتاب‌های «املای سبز»، کتاب «شهرک الفبا»، «آرش پیشرو در گفتگوی تمدن ها» و نویسنده نمایشنامه «آرش شهر سوخته» و در مجموع ۶۵ کتاب آموزشی برای کودکان نوشته و داوری چندین جشنواره تئاتر را نیز به عهده داشته است.

لیلی رشیدی متولد ۱۳۵۲ در تهران، بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون، فارغ التحصیل مترجمی زبان فرانسه، فرزند داوود رشیدی بازیگر قدیمی سینما و تلویزیون ایران و احترام برومند است. وی با سریال تلویزیونی «قصه های تا به تا» در دهه هفتاد شمسی که برای کودکان ساخته شده بود در جامعه هنری ایران شناخته شد.

لیلی رشیدی فعالیت زیادی در تئاتر داشته است که حضور در آثاری چون «اسم»، «مسخ»، «اسکلیگ و بچه‌های پرواز»، «آمدیم، نبودید، رفتیم»، «پروفسور بوبوس»، «دکلره» و نمایش «پرتقال‌های کال» نمونه‌ای از آن‌‌ها است.همچنین حضور در فیلم‌های سینمایی «خوک»، «شهر موش‌ها ۲»، «شیرین»، «نوک برج»، «سیمای زنی در دوردست» و حضور در سریال های تلویزیونی «فروشگاه»، «آب پریا»، «مهمان‌پذیر طوبی» و «بانکی‌ها» از سوابق هنری وی است.

فرناز ماجدی، کارشناس رشته تئاتر شاخه بازیگری از دانشکده هنر و معماری که بازیگری در نمایش‌های «میمون پشمالو»، «عشق آباد»، «یه کاسه خون»، «پیراهن هزار یوسف»، «مسافر کوچولو»، «گمشده آسمان»، «وقتی ماه باشی»، «کسوف»، «پلی از جنس شیشه»، «یک دل و نصف دلبر»، «معرکه آخر» و «رام کردن زن سرکش» را در کارنامه هنری خود دارد.

شانزدهمین جشنواره سراسری تئاتر مهر کاشان از ۱۶ تا ۲۲ اسفند ماه در کاشان برگزار می‌شود و علاقه‌مندان جهت شرکت در این دوره از جشنواره و ارسال آثار تا اول اسفند ماه فرصت دارند.

منبع: کمیته اطلاع رسانی شانزدهمین جشنواره سراسری تئاتر مهر کاشان