نصراللهی زاده: حوزه هنری پیشگام در ارتقاء زیرساخت های فرهنگی کردستان

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کردستان در بازدید از مجموعه پردیس سینمایی بهمن سنندج حوزه هنری را پیشگام در ارتقاء زیر ساخت های فرهنگی کردستان عنوان کرد.

به گزارش خبرگزاری مهرگان پرس درسنندج؛ دکتر بهرام نصراللهی زاده رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کردستان صبح امروز از بخش های مختلف پردیس سینمایی بهمن سنندج بازدید و در جریان اقدامات صورت گرفته در ارتقاء این پردیس سه سالنه به یک پردیس 7سالنه قرار گرفت.
وی دراین بازدید توجه حوزه هنری به لزوم افزایش زیر ساخت های فرهنگی وهنری در استان را بسیار ارزشمند دانست وگفت: یکی از نشانه های بسیار مهم توسعه یافتگی وجود سالن های سینمایی است که الحمدا... این مهم با تلاش و همت حوزه هنری در شهرهای مختلف استان در حال انجام است.
نصراللهی زاده ضمن تأکید بر ضرورت پیوست فرهنگی پروژه های عمرانی تصریح کرد: فرهنگ زیربنای توسعه است و سرمایه گذاری در بخش فرهنگ می تواند در تمامی زمینه ها پیشرفت را به همراه داشته باشد.
وی در این زمینه افزود: کاهش آسیب های اجتماعی، نهادینه کردن ارزش ها، بالا بردن سطح فرهنگ عمومی، افزایش شور ونشاط اجتماعی ، امید آفرینی و ... حاصل توجه به فرهنگ وهنر در استان خواهد بود.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گفت: از اقدامات خوبی که در چند سال اخیر در استان صورت گرفته است ساخت سالن های سینمایی در استان است که با تلاش حوزه هنری پیگیری و با حمایت های صورت گرفته استانی در سنندج، بیجار و سقز شاهد به ثمر نشستن آن هستیم.
وی ادامه داد: افزایش 9 سالن سینمایی به صورت همزمان با بیش از 700 صندلی یکی از رویدادهای بزرگ فرهنگی و هنری استان و کشور است که نشان از عزم و توجه جدی دولت و نظام مقدس جمهوری اسلامی به ارتقای شاخص های فرهنگی در استان هنر وفرهنگ کردستان است.
نصراللهی زاده ادامه داد: پردیس سینمایی بهمن سنندج از سال 90 تا کنون به عنوان مرکز فرهنگ وهنر استان با بخش های مختلف آن مشغول به فعالیت بوده و امروز با ارتقای این پردیس به یک مجموعه عظیم سینمایی و فرهنگی با 7 سالن مجهزو کاربری های مختلف سینمای کودک، آمفی تئاتر، استودیو صدا و دوبله مجهز و حرفه ای، سینمای روباز، کتابخانه تخصصی هنری، گالری و کافی شاپ بسیاری از نیازمندی های استان را مرتفع و امکانی ارزشمند برای استفاده عموم مردم و جامعه نخبگان و هنرمندان استان را فراهم کرده است.
وی برلزوم بروز رسانی بخش های قدیمی پردیس سینمایی بهمن سنندج تأکید کرد و گفت: تلاش خواهیم کرد تا اعتبارلازم در خصوص تعویض صندلی و دیگر موارد مورد نیاز این مجموعه را تأمین کنیم.
در این دیدار امین مرادی رئیس حوزه هنری استان کردستان نیز با قدردانی از همراهی و حماتی های سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان و مجموعه مدیریان ارشد استان از جمله نماینده ولی فقیه در استان ، استاندارکردستان و فرمانداران شهرستان های سقز و بیجار گفت: ما در مجموعه حوزه هنری از دوران کرونا با تمام ناگواری ها و سختی های فراونی که به همراه داشته است به عنوان یک فرصت در ارتقای زیر ساخت های فرهنگی و هنری استان بهره گرفتیم.
وی گفت: در حالیکه بخش اعظمی از فعالیت های فرهنگی کشور و استان تعطیل گردید حوزه هنری استان کردستان با بسیج امکانات در کمتر از 15 ماه 9 سالن سینمایی را به سالن های استان افزود و توانستیم میانگین سرانه صندلی استان را از میانگین سرانه صندلی سینمایی کشور بالاتر ببریم.
مرادی ادامه داد: در کنار ساخت سالن های سینمایی ساخت و تجهیز سه گالری هنری در سنندج، سقزو بیجار، ساخت و تجهیز استودیو حرفه ای صدا و تصویرو توجه به امکانات رفاهی و تفریحی خانواده ها در مجموعه پردیس های مهر سقز، بهمن سنندج و آزادی بیجار از اقداماتی است که صورت گرفته است.
وی گفت: ان شاء ا... شنبه 9 مرداد ماه آیین افتتاحیه این امکانات فرهنگی را با حضور هنرمندان و مسئولین کشوری و استانی به صورت همزمان در محل پردیس سینمایی مهر سقز شاهد خواهیم بود.