‍ افزایش ظرفیت انبارهای ذخیره سازی مکانیزه غلات در کردستان

مدیر تعاون روستائی استان از سیلوهای در حال احداث شرکت های تعاونی روستایی صاحب و ترجان سقز بازدید نمود .

به گزارش خبرگزاری مهرگان درسنندج؛ مدیر تعاون روستائی استان از سیلوهای در حال احداث شرکت های تعاونی روستایی صاحب و ترجان سقز بازدید نمود و از افزایش فضای مکانیزه ذخیره سازی غلات توسط شبکه تعاونی روستائی خبر داد.
دکتر اسکندری در این بازدید عنوان کرد: با احداث دو سیلوی بتنی مکانیزه ذخیره سازی غلات به ظرفیت 40 هزار تن در شرکت های تعاونی روستائی ترجان و صاحب سقز چهارمین سیلو مکانیزه شبکه تعاون روستائی کردستان بعد از سیلوی فلزی شرکت تعاون روستائی رسالت دهگلان و سیلوی بتنی شرکت تعاونی روستائی وزیر دیواندره تا پایان سال 1400 به بهره برداری خواهد رسید.
مدیر تعاون روستائی استان ضمن اعلام اینکه؛ ظرفیت ذخیره سازی گندم و سایر غلات شبکه تعاونی روستائی استان از 110 هزار تن به 150 هزار تن افزایش می یابد افزود: با توجه به اینکه استان کردستان از استان های گندم خیز کشور است و به منظور عدم استفاده شبکه از انبار های غیر مکانیزه و فضای رو باز برای خرید این محصول یک نهضت سیلو سازی و رقابتی در میان شرکت های تعاونی روستائی به وجود آورده ایم و در حال حاضر چند شرکت تعاونی روستائی دیگر این استان اقدام به اخذ مجوزات اولیه احداث این زیر ساخت برای شبکه نموده اند.
پیمان اسکندری اعلام کرد: شبکه تعاون روستائی هر ساله با این ظرفیت انباری در حدود 50 درصد خرید تضمینی گندم استان را انجام خواهد داد.