12 كيلومتر کانال انتقال آب در سنندج لايروبي و ساماندهي شد

مديرعامل شركت آب منطقه‌اي كردستان از اتمام عمليات لايروبي و ساماندهي 12 كيلومتر كانال انتقال در محل مقسم پل شيخ سنندج در سال جاري خبر داد.

به‌گزارش پایگاه اپايگاه خبري مهرگان پرس، "كامران خرم" در جريان بازديد از مقسم پل شيخ كه با حضور معاونان و مجريان پروژه انجام شد، اظهار داشت: مقسم پل شيخ يكي از سازه‌هاي بسيار حساس و پرچالش اين شركت به‌شمار مي‌آيد.
وي با اشاره به اينكه حدود 15 سال اخير آب شرب سنندج از محل مقسم تامين مي‌شود، عنوان كرد: این شرکت جهت کنترل دقیق میزان آب تحویلی، تجهيزات سطح‌سنج را نصب كرده و در ادامه به 10 سطح سنج ديگر نياز داريم تا از روي بيلان‌ها بتوانيم مقدار تلفات را محاسبه کنیم.
خرم از نصب يك آشغالگير تمام اتوماتيك در محل مقسم خبر داد و افزود: در اين آشغالگير تمامی عمليات به‌صورت ماشيني انجام مي‌شود و علاوه بر اينكه آشغال‌ها را جمع‌آوري و به بيرون از كانال انتقال مي‌دهد، به‌صورت خودکار اقدام به شستشو، خردكردن و بسته‌بندي آشغال‌هاي خرد شده مي‌کند.
وي خاطرنشان كرد: اين آشغالگير تمام اتوماتيك مجهز به سيستم اندازه گيري سطح كانال است تا عملكرد دستگاه را بر اساس افزايش سطح كانال تنظیم کند.
در ادامه، مدیر بهره برداری و نگهداری از تاسیسات آبی شرکت آب منطقه‌ای کردستان از نصب گيت روي كانال كشاورزي در محل مقسم خبر داد و گفت: امسال عمليات لايروبي و ساماندهي 12 كيلومتر كانال به‌صورت كامل انجام شده است.
فاروق منصوري با بيان اينكه امسال آب بهره برداري شده بعد از 15 سال به‌صورت حجمي به تعاوني‌ها تحويل داده مي‌شود، افزود: با بكارگيري تجهيزات سنجشي بروزرساني شده در مقسم، اندازه گيري دبي دقيق‌تر خواهد شد و روي محاسبه بهتر احجام تحويلي به تعاوني‌ها تاثير مثبتي دارد.