4 دستگاه شیر ایمنی سرچاهی بازسازی و احیاء شد

اهواز-مهرگان پرس- مدير تعمير، تكميل و خدمات فني چاه‌هاي مناطق نفت‌خيز جنوب از بازسازي و احياء 4 دستگاه شير ايمني سرچاهي در اين مديريت خبر داد.

مهندس يونس عباسي‌لركي اظهار داشت: با توجه به فقدان موجودي شيرآلات ايمني سرچاهي (2SV) و مشكلات تأمين آنها، همكاران مجرب و پرتلاش اين مديريت با روحيه جهادي موفق به تعمير، بازسازي و احياء كامل 3 عدد شير ايمني PSI3000  و يك عدد شير ايمني PSI5000  3 اينچ شدند.

وي افزود: اين تجهيزات پس از انجام موفقيت‌آميز كليه آزمايشات كارگاهي و استاندارد، بر روي چاه‌ها نصب و موجب بازگشت دوباره چاه‌ها به حداكثر توان توليد خود شدند.

مهندس عباسي لركي گفت: در اين مديريت طي سال جاري بيش از 804 عدد شيرآلات و تجهيزات سرچاهي كه برخي از آنها داراي آلياژ خاص و كمياب بوده‌اند با وجود كمبود قطعات حساس آنها ناشي از تحريم‌هاي ظالمانه روزافزون عليه كشور به طور كامل تعمير و تبديل به فرصت‌هاي توانستن و خودكفايي شده است.

وي گفت: با احياء و بكارگيري اقلام مذكور، صرفه‌جويي اقتصادي قابل توجهي به ميزان بيش از 600 ميليارد ريال را به دنبال داشته است.

مهندس عباسي لركي تصريح كرد: مديريت تعمير، تكميل و خدمات فني چاه‌ها با رعايت كليه دستورالعمل‌هاي HSE و پروتكل‌هاي بهداشتي در شرايط همه گيري كرونا نسبت به ارائه خدمات به شركت‌هاي بهره‌بردار و دكل‌هاي تعميراتي و حفاري در راستاي حفظ، نگهداشت و افزايش توليد ايمن و پايدار مناطق نفتخيز جنوب نقش بسزايي ايفا مي‌كند.

انتهای پیام/*