آمادگی تجهیزات و امکانات شرکت آب منطقه ای استان  گلستان برای مدیریت سیلاب احتمالی

با حضور مدیر عامل شرکت، اعضای کمیته و روسای ادارات منابع آب شهرستان ها برگزارشد بر آمادگی امکانات و تجهیزات وابسته به طرح های عمرانی شرکت آب منطقه ای استان برای مدیریت سیلاب احتمالی تاكيد شد.

به گزارش مهرگان پرس،مدیر عامل شرکت و رئیس کمیته مدیریت بحران در این جلسه  اظهار کرد: مدیران شهرستان ها اهتمام لازم را در خصوص اطمینان از باز بودن دهانه پل ها داشته باشند و طی بازدیدی در صورت گرفتگی دهانه پل ها، نسبت به پاکسازی آن با همکاری دستگاه های مربوطه اقدام نمایند.

مهندس سید محسن حسینی در ادامه برگزاری تمرین و مانور انتقال یک دستگاه بیل زنجیری با کمر شکن شرکت از مرز اینچه برون به یلمه سالیان شهرستان آق قلا رامطرح و بیان داشت: مدیران امور و روسای ادارات بارندگی ها را به اطلاع فرمانداران بخصوص گمیشان و شهرداران برسانند.

همچنین در این جلسه مهندس حسین دهقان سرپرست دفتر مطالعات  پایه منابع آب شرکت آب منطقه ای استان، متوسط بارش پیش بینی شده طبق داده های هواشناسی استان طی چهارم لغایت ششم دی ماه را متوسط 26 میلی متر در کل استان بیان کردند که حجمی از آن به صورت برف است.

مهندس شعبان رسولی مدیر سدها و تاسیسات آبی استان نیز حجم خالی سدهای استان را 73 درصد اعلام نمود که می تواند این حجم خالی از مخازن در مدیریت بیشتر سیلاب های احتمالی زمستانه موثر باشد.

مهندس جمشید بهمنی دبیر کمیته مدیریت بحران و پدافند غیر عامل شرکت آب منطقه ای استان، با اشاره به مصوبات این جلسه گفت: آماده باش تعداد 30 دستگاه بیل زنجیری وسایر ادوات  وابسته به طرح های عمرانی شرکت در روز ها 4الی 6 دی ماه 99، بازدید اکیپ های مهندسی رودخانه ادارات شهرستانها از پل ها و نقاط دارای سابقه گرفتگی و بیرون زدگی سیلاب و رفع  و تذکر به پاکسازی گرفتگی های احتمالی به متولیان پلها و تحویل نقشه های رودخانه ها، تاسیسات و منابع آبی به فرمانداری ها از مصوبات این جلسه بود.

وی افزود : برگزاری نشست خبری به مناسبت روز کاهش اثرات بلایای طبیعی، دعوت از معاون عمرانی استاندار و بازدید از طرح اراضی زهکشی اولویت دار استان، بررسی امکان برگزاری مانور پهپادی در یکی از نقاط حادثه خیز در هفته کاهش اثرات بلایای طبیعی ، تهیه  8 بنر به مناسبت گرامی داشت روز ملی ایمنی در برابر زلزله و کاهش اثرات بلایای طبیعی با شعار حکمرانی خوب در کاهش ریسک بلایا ونصب در ستاد شرکت و شهرستانها و مراسم بزرگداشت تاسیس هفتادمین سال ایستگاه باران سنجی و  هیدرومتری شرکت آب منطقه ای و موضوع مدیریت بحران از مصوبات این جلسه برای هفته کاهش اثرات بلایای طبیعی بود.

منبع:روابط عمومی شرکت آب منطقه ای گلستان