اجرای 68 پروژه عمرانی با 350 میلیارد ریال توسط بنیاد مستضعفان در سروآباد

توررسانه ای خبرنگاران وعکاسان برای بازدید ازپروژه های عمرانی وآبادانی روستایی شهرستان سرواباددرحال اجرا می باشد.

به گزارش مهرگان پرس، سنندج -زهره نادری مقدم، محمد علی‌ویسی  اظهار کرد: شهرستان سروآباد یکی از ۳۱ شهرستان منتخب در کشور برای اجرای برنامه‌های محرومیت‌زدایی است که بنیادمستضعفان  در سال 98 فعالیت و اقدامات محرومیت‌زدایی خود را در این شهرستان شروع کرد.

وی افزود: فعالیت اولیه بنیاد مستضعفان در کردستان ایجاد و تقویت صندوق‌های توان‌افزایی بود که در همین راستا این صندوق‌ها در 30 روستا تشکیل شد.

علی‌ویسی گفت: بنیاد هر ساله به ازای پس‌انداز خود مردم آبادی به این صندوق‌ها کمک می‌کند که تا این لحظه در مجموع 600 میلیون تومان به صندوق‌های توان‌افزایی در این روستاها کمک شده است.

وی با بیان اینکه ورود به عرصه اجرای پروژه‌های عمرانی نیمه‌تمام و عام‌المنفعه در سروآباد را از اوایل امسال شروع کردیم، گفت: اجرای کارهای عمرانی به عنوان یکی از برنامه‌های اعتمادساز توسط بنیاد مستضعفان در سطح روستاهای شهرستان سروآباد از اول امسال شروع شده است.

اجرای‌کارهای عمرانی به عنوان یکی از برنامه های اعتمادساز توسط بنیاد مستضعفان در سطح روستاهای شهرستان سروآباد از اول امسال شروع شده است.

وی عنوان کرد، در مجموع اقدامات بنیاد علوی در راستای محرومیت‌زدایی در شهرستان سروآباد در سه حوزه عمران زیرساخت، اقتصاد و اشتغال و مسائل فرهنگی تربیتی و اجتماعی در راستای توانمندسازی مردم و افزایش درآمد و بهره‌وری بوده است.

وی با بیان اینکه تاکنون 68 پروژه با اعتباری بالغ بر 35 میلیارد تومان در شهرستان سروآباد اجرا و بخش زیادی از این تعداد به بهره‌برداری رسیده است، گفت: پروژه‌های عمرانی در حوزه زیرساخت‌های ضروری شامل احداث کتابخانه، مدارس، احداث پارک، احداث آبشخور، احداث کانال‌های کشاورزی، آبرسانی به باغات و غیره در حال انجام است.

علی‌ویسی اظهار کرد: تمام این پروژه‌ها با کمک مردم روستاها و دستگاه‌های متولی با اولویت پروژه‌های نیمه‌تمام اولویت‌دار این شهرستان اجرا و به بهره‌برداری رسیده است.

وی خاطرنشان کرد: سعی کرده‌ایم در تمام پروژه‌ها از نیروهای بومی خود روستاها استفاد شود و در کوتاه‌ترین زمان پروژه‌ها را به نتیجه برسانیم.

مسوول نهاد پیشرفت و آبادانی بنیاد مستضعفان در سروآباد اذعان کرد: کار در حوزه عمرانی در شهرستان سروآباد از اواخر تیرماه شروع شده و برخی پروژه‌ها تا 100 درصد توسط خود بنیاد مستضعفان ساپورت و اجرا شده است.

وی گفت: در مجموع از 30 تا 100 درصد در اجرای این 68 پروژه مشارکت داشته‌ایم و جدای از آنها، در حوزه اشتغالزایی با پرداخت تسهیلات بانکی و کمک‌های بلاعوض ورود کرده‌ایم.


وی افزود: 27 میلیارد تومان اعتبار برای ایجاد اشتغال در شهرستان سروآباد ادریافت کرده‌ایم که به هر نفر متقاضی تا سقف 120 میلیون تومان تسهیلات 2 درصد قرض‌الحسنه پرداخت می‌شود.

علی‌ویسی خاطرنشان کرد: در زمینه تسهیلات کلان کارآفرینی 12 میلیارد تومان مصوب شده که توسط صندوق کارآفرین امید به صورت قرض‌الحسنه پرداخت خواهد شد.

وی اظهار کرد: 3 واحد پرورش ماهی، 3 واحد سردخانه، یک هتل، یک واحد تولید فرآوری محصولات باغی در قالب پرداخت تسهیلات کلان کارآفرینی مصوب و در شهرستان سروآباد اجرا می‌شود.

مسوول نهاد پیشرفت و آبادانی بنیاد مستضعفان در سروآباد اظهار کرد: تا این لحظه 100 نفر برای دریافت این تسهیلات به بانک‌های عامل معرفی شده‌اند و در حال دریافت میباشند.

وی با بیان اینکه پرداخت تسهیلات بر اساس رسته‌های مزیت‌دار در این شهرستان پرداخت می‌شود، گفت: سه رسته باغداری، شیلات و گردشگری به عنوان رسته‌های مزیت‌دار تعریف شده و تسهیلات به آنها پرداخت می‌شود.

علی‌ویسی تصریح کرد: شبکه‌سازی مردمی، آموزش، ترویج کار و...در پرداخت تسهیلات ملاک است.

مسوول نهاد پیشرفت و آبادانی بنیاد مستضعفان در سروآباد خاطرنشان کرد: به منظور به صفر رساندن ضریب خطا هم تمام پروژه‌ها توسط افراد متخصص و آشنا به فن جلو می‌رود.

وی ادامه داد: در زمینه برنامه‌های فرهنگی اجتماعی هم، تامین جهیزه برای زوج‌های نیازمند، مرمت و احداث مساجد، احداث خانه بهداشت و بیمارستان و غیره انجام شده است.

علی‌ویسی گفت: در همین راستا مرکز شبانه‌روزی 24 ساعته اورامان با اعتبار 2 میلیارد تومان احداث خواهد شد.

وی تصریح کرد: احداث سه مورد خانه بهداشت در روستاهای این شهرستان هدف‌گذاری شده که اعتبار و اجرای آن به صورت 100 درصد توسط بنیاد مستضعفان انجام خواهد شد

وی با بیان اینکه غربالگری، آموزش و غیره جز برنامه‌های دیگر ما در سال جاری است، گفت: بنیاد مستضعفان بیش از 10 هزار بسته معیشتی را در  شرایط کرونایی در بین مردم نیازمند و آسیب‌دیده از کرونا در سروآباد توزیع کرده است.

مسوول نهاد پیشرفت و آبادانی بنیاد مستضعفان در سروآباد اضافه کرد: جدای از 10 هزار بسته حمایتی که بین نیازمندان سروآبادی توزیع شد، 2 هزار بسته حمایتی نیز در شهرستان‌های مریوان و سقز در بین خانواده‌های آسیب‌دیده از کرونا توزیع شده است.

علی‌ویسی درپایان تصریح کرد: 5 هزار کارت هدیه 200 هزار تومانی نیز در همین ایام در بین اقشار نیازمند در سطح شهرستان سروآباد توزیع شده است.