اعتبار ۱۱۰ میلیارد تومانی توزیع برق از مصوبات سفر وزیر نیرو به سیستان و بلوچستان

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان سیستان و بلوچستان گفت: ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار جهت توسعه شبکه متقاضیان انشعاب برق جدید روستایی و ۱۰ میلیارد تومان اعتبار جهت ایجاد زیرساخت برای واحدهای مسکونی (۵۰۰ واحد مسکونی) منطقه مراد آباد شهرستان چابهار از مصوبات مهم سفر اخیر وزیر نیرو به این استان بود.

به گزارش مهرگان پرس،، "خلیل عوض زاده" در دیدار با نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: سال گذشته اقدامی جهادی در حوزه توسعه و اصلاح شبکه برق روستایی انجام شد به گونه ای که شاهد رشد بیش از ۵۰۰ درصدی اعتبارات پروژه‌ها در حوزه اصلاح و توسعه شبکه برق روستایی بودیم.
وی ادامه داد: در قدم اول اجرای این پروژه‌ها کار اصلاح و توسعه شبکه برق ۶۶۰ روستای سیستان و بلوچستان در قالب طرح بهارستان در دستور کار قرار گرفت که با توجه به عملکرد مثبت شرکت توزیع نیروی برق استان این عدد به ۷۸۰ روستا رسید.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان سیستان و بلوچستان تصریح کرد: اعتبار در نظر گرفته شده برای این پروژه‌ها بیش از ۱۲۰ میلیارد تومان است که ۱۰۳ میلیارد تومان آن تاکنون تخصیص یافته و دارای عملکرد بوده است.
وی خاطرنشان‌کرد:  طی سفر اخیر وزیر نیرو ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار جهت توسعه شبکه برق روستایی این استان مصوب شد که با تخصیص این اعتبار تحول بزرگی در حوزه توسعه شبکه برق روستایی این منطقه اتفاق خواهد افتاد.
عوض زاده به وضعیت روستاهای فاقد برق سیستان و بلوچستان نیز اشاره کرد و افزود: تمامی روستاهای دارای مجوز این استان از نعمت برق مطمئن و پایدار بهره‌مند هستند.
وی ادامه داد: یکی از پروژه هایی که طی سال جدید در حوزه سیستان پیگیری می‌شود اصلاح ۱۵۰ کیلومتر شبکه برق این منطقه است.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان سیستان و بلوچستان خاطرنشان‌کرد: رسالت این شرکت خدمت‌رسانی به مردم است و در این مسیر از هیچ کوششی دریغ نمی‌کند.
نماینده مردم شهرهای زابل، زهک، هیرمند، نیمروز و هامون در مجلس شورای اسلامی در ادامه این نشست‌ گفت: از تلاش‌های مدیر و پرسنل شرکت توزیع نیروی برق استان سیستان و بلوچستان به جهت خدمت‌رسانی شبانه‌روزی به مردم این منطقه تقدیر می‌شود.
سرگزی اظهار داشت: یکی از اقداماتی مهمی که در حوزه سیستان نیاز به پیگیری دارد اصلاح شبکه‌های فرسوده برق است.

روابط عمومیشرکت توزیع نیروی برق استان سیستان و بلوچستان