افتتاح 56 سد تا امروز در دولت تدبیر و امید، افتخار آمیز است

رئیس جمهور افتتاح طرح‌های ملی کشور در روزهای پنج شنبه از سال گذشته تاکنون علی‌رغم همه مشکلات ناشی از جنگ اقتصادی دشمن و شیوع ویروس کرونا را از افتخارات دولت تدبیر و امید دانست و گفت: افتتاح 56 سد تا امروز در دولت تدبیر و امید (هر 50 روز یک سد)، افتخار آمیز است.

به گزارش مهرگان پرس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، "حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی" روز پنج شنبه در آیین افتتاح طرح‌های ملی وزارت نیرو در استان‌های ایلام ، هرمزگان و کرمانشاه در هفتاد و یکمین پویش تدبیر و امید برای جهش تولید، با اشاره به اقدامات انجام شده از سوی این دولت برای توسعه کشور از جمله روستاها، اظهار داشت: متاسفانه این روزها در اظهار نظرها کسی از تلاش دولت برای آبادانی کشور و روستاها که کارهای بسیار بزرگی در زمینه آب، برق، گاز، راه، زیر ساخت‌های دیجیتال و همچنین اشتغال روستایی انجام گرفته، سخنی نمی‌گوید.
روحانی تاکید کرد: در افتتاح‌های پنج شنبه که از ابتدای سال 99 آغاز و امروز هفتاد و یکمین افتتاح را در کشور شاهد بودیم، هدف اصلی این بود که به دنیا بگوییم نه جنگ اقتصادی می‌تواند ما را از تلاش برای آبادانی و توسعه کشور بازدارد و نه کرونا می‌تواند روند حرکت ما را متوقف کند.
رئیس جمهور خاطرنشان کرد: اگر این خبیث (ترامپ) نبود، در طول این سال‌ها 14 هزار میلیارد دلار دیگر می‌توانست در زمینه آب و برق هزینه هزینه شود و افتتاح طرح‌های ملی در این حوزه امروز دو چندان می‌بود.
رئیس جمهور با اشاره به اینکه افتتاح مستمر طرح‌های عمرانی در هر هفته از آغاز سال 99 و در اوج دوران تحریم‌ها، اهمیت زیاد و پیامی معنادار داشته است، گفت: اجرای بخش بزرگی از آنچه تحت عنوان طرح مناطق گرمسیری در دست اجرا بود و نیز انتقال آب از جنوب کشور به استان‌های شرقی و شمال شرقی که بخشی از آن در 2 استان به ثمر رسیده و انتقال آب به 2 استان دیگر که در دست اجراست، ریل‌گذاری مناسبی برای ادامه مسیر توسعه کشور در دولت آینده خواهد بود.
 روحانی با اشاره به در دست اجرا بودن 19 هزار مگاوات ظرفیت نیروگاهی تولید برق، افزود: افتخار بنده این است که این طرح‌ها را در زمانی که توأمان با فشارهای ناشی از تحریم و کرونا مواجه بودیم، اجرا کرده‌ایم. در دولت تدبیر و امید وعده افتتاح 57 سد را داده بودیم که امروز پنجاه و ششمین سد افتتاح شد  و مقایسه این آمار با مجموع 19 سدی که تا پیش از پیروزی انقلاب اسلامی در کشور ساخته شده بود نشان‌دهنده عظمت و بزرگی کاری است که انجام داده‌ایم.
رئیس جمهور اظهار داشت: درحالی که تا سال 92 فقط یک میلیون نفر از روستائیان کشور به آب سالم و پایدار دسترسی داشتند، امروز این تعداد به 10 میلیون نفر رسیده و هر هفته 30 روستای جدید از آب پایدار و سالم بهره‌مند می‌شوند.