افتتاح 6 پروژه صنعت برق در استان‌های یزد و کرمان

6 پروژه صنعت برق با اعتبار 240 میلیارد تومان فردا با حضور وزیر نیرو در دو استان یزد و کرمان و در قالب هفته سی و هفتم پویش #هرهفته_الف_ب_ایران افتتاح می‌شود.

به گزارش مهرگان پرس، از مجموع 6 پروژه تامین برق آماده افتتاح، دو پروژه در استان کرمان و چهار پروژه در استان یزد است که فردا سه‌‎شنبه با حضور رضا اردکانیان، وزیر نیرو به صورت ویدئوکنفرانسی به بهره‌برداری می‌رسد.
بر این اساس،" نیروگاه مقیاس کوچک 6 مگاواتی کیانیرو" و "پروژه برق‌رسانی به 11 روستا" با تحت پوشش قراردادن 128 خانوار در استان کرمان با 42.9 میلیارد تومان اعتبار افتتاح می‌شود.
همچنین در استان یزد نیز "نیروگاه خورشیدي 10 مگاواتی اردکان (چادرملو)"، "توسعه ترانس دوم 63.20 کیلوولت سرو اردکان"، "اصلاح و بهینه سازي و تعمیرات اساسی پست ها و خطوط انتقال وفوق توزیع" و "برق رسانی به 6 روستا" با جمعیت 96 خانوار در مجموع با سرمایه‌گذاری 196.9 میلیارد تومان به بهره‌برداری خواهد رسید.
تامین برق پایدار، بهبود کیفیت برق مشترکان، کاهش تلفات برق، تامین برق متقاضیان صنعتی، ایجاد اشتغال در بخش صنایع پایین دستی پست و کاهش خاموشی‌ها از جمله اهداف پروژه‌های صنعت برق در دو استان کرمان و یزد است.