افزایش 5 برابری حجم ذخیره آب مخزن سد سیازاخ  دیواندره

مهندس آرش آریانژاد گفت: آب سد سیازاخ تا 22 میلیون متر مکعب افزایش یافته است.

به گزارش مهرگان پرس ازسنندج مدیر عامل این شرکت ضمن نوید این خبر که در سد سیازاخ عملیات آبگیری آغاز شده است، اظهار داشت: براساس تکلیف وزارت نیرو، پیگیری‌های مجموعه این شرکت و نیز تأکید استاندار کردستان مبنی بر آبگیری این سد، در صورت تأمین منابع مالی لازم و خاتمه عملیات پل بزرگ کاقلی، آبگیری کامل این سد در سال جاری دور از ذهن نیست.
مهندس آرش آریانژاد ادامه داد: حجم نرمال سد سیازاخ 230 میلیون متر مکعب است که در حال حاضر حدود 22 میلیون متر مکعب ذخیره آب دارد که همین عدد در مدت مشابه سال گذشته 4.6 میلیون متر مکعب بود.
وی ضمن قدردانی از تلاش‌های جهادی کارکنان شرکت، پیمانکاران و مشاور طرح، افزود: عملیات سازه‌ای و هیدرومکانیکال جهت تغییر مجرای تخلیه سیلاب از تخلیه عمقی به مجرای شرب و کشاورزی منتهی به خروجی نیروگاه اتاق شیرآلات، انجام شده که نتیجه آن افزایش ذخیر آب تا حجم 22 میلیون مترمکعب یعنی حدود 5 برابر سال گذشته می باشد.
مهندس آریانژاد در خصوص این افزایش حجم و تبعات احتمالی آن گفت: با توجه به اینکه این افزایش حجم مخزن در بالادست، سبب افزایش حجم رودخانه در پائین دست سد می‌گردد، لذا می‌طلبد تا کشاورزان و شهروندان شریف دیواندره، تمهیدات لازم را در اراضی خود جهت پیشگیری از بروز حوادث احتمالی ناشی از این افزایش، بعمل آورند.