کد خبر: 1623
چهارشنبه , 18 خرداد 1401 - 16:01
انتشار فراخوان هجدهمین جشنواره تئاتر مقاومت

فراخوان هجدهمین جشنواره بین‌المللی تئاترمقاومت از سوی انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس منتشر شد

به گزارش مهرگان پرس به نقل از روابط عمومی انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس، فراخوان هجدهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر مقاومت در بخش‌های صحنه‌ای، خیابانی و محیطی، نمایشنامه‌نویسی، رادیو تئاتر، تله‌تئاتر و تئاتر ملل منتشر شد و در اختیار جامعه هنرهای نمایشی کشور قرار گرفت.
هجدهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر مقاومت، با نگاهی به تلاش‌ها، رویکردها و آموزه های ادوار گذشته، تلاش دارد در فرآیندی اندیشه‌ورزانه و با تمرکز بر تولید همراه با فراگیری  و ارتباطی دو سویه میان هنرمندان و مردم در گستره ایران و کشورهای اسلامی گامی تازه در هویت‌یابی و کارایی گفتمانی، جریانی و کنش‌ساز فرهنگی، هنری و اجتماعی تولیدات در جشنواره تئاتر مقاومت بر دارد.
در این دوره از جشنواره دو بخش تازه تئاتر ملل با تمرکز بر کشورهای اسلامی و پیاده‌روی عظیم اربعین حسینی و تله تئاتر افزوده شده و تمامی بخش های جشنواره بر مبنای تولید آثار جدید پذیرای هنرمندان است. همچنین در این دوره بخش نمایشنامه نویسی پذیرای نویسندگان دیگر ملل در چهارچوب موضوعی جشنواره است. دیگر بخش‌های جشنواره نیز شامل نمایش‌های صحنه‌ای، خیابانی و محیطی، رادیو تئاتر و نمایشنامه نویسی است.
علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر و مطالعه فراخوان و اخبار این جشنواره می‌توانند به پایگاه رسمی اطلاع رسانی هجدهمین جشنواره بین المللی تئاتر مقاومت به نشانی www.moghavemattheater.ir مراجعه کنند.

جشنواره تئاتر مقاومت  فراخوان جشنواره تئاتر مقاومت  
هجدهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر مقاومت به همت انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس بنیاد فرهنگی روایت فتح و با دبیری سیدوحید فخر موسوی در بازه زمانی شهریور لغایت آذر ۱۴۰۱ و در گستره ایران و کشورهای اسلامی برگزار می شود.