بانک صادرات ایران ارز ٢٧ هزار زائر اربعین را تامین کرد

​بانک صادرات ایران از طریق شعب منتخب خود در سراسر کشور و صرافی سپهر صادرات تا ٢٦شهریورماه امسال ارز مورد نیاز بالغ بر ٢٧ هزار زائر اربعین را تامین کرد.

به گزارش مهرگان پرس به نقل از روابط‌عمومی بانک صادرات ایران، این بانک در راستای مسئولیت‌های ‌اجتماعی خود برای عرضه ارز اربعین، پیشگام بوده به نحوی که از ابتدای عرضه ارز اربعین تا ٢٦ شهریور ماه، از طریق ١٢٥ شعبه منتخب و باجه‌های ارزی در استان‌های سراسر کشور و به ویژه شعب منتخب استان‌های مرزی، ارز بیش از ٢٢ هزار نفر از زائرین امام حسین علیه‌السلام را تامین کرده و این خدمت‌رسانی تا روز ٢٦ شهریور ماه و در صورت لزوم تا پایان ماه صفر ادامه خواهد یافت.

صرافی سپهر بانک صادرات ایران نیز به همین منظور به عنوان اولین صرافی تامین و ارائه‌دهنده ارز اربعین به صورت دینار عراق، تلاش گسترده‌ای را برای پاسخگویی به تقاضای مسافران کربلا داشته و در این مدت بالغ بر ٥٠٠٠ نفر از زوار نیز از طریق این شرکت و در چارچوب دستورالعمل‌های بانک مرکزی برای عرضه ١٠٠ دلار یا ١٥٠ هزار دینار عراق به ازای هر نفر با نرخ توافقی، به ارز مورد نیاز خود دسترسی داشته‌اند.
بانک صادرات ایران با هماهنگی و همکاری بانک مرکزی در تامین زیرساخت‌ها و همچنین تمهیدات اندیشیده شده از طریق  شعب منتخب و باجه‌های ارزی بانک در سراسر کشور و به ویژه مناطق مرزی، فروش ارز به زوار  را با جدیت در دستور کار دارد و علاوه بر این، شعب کشیک ارزی بانک در این مدت در سراسر کشور تا ساعت ١٨ و در استان‌های مرزی تا ساعت ٢٠ به خدمت‌رسانی به زائران اربعین مشغول بوده و خدمت رسانی در صرافی سپهر نیز حتی در روزهای تعطیل نیز تداوم داشته است.
حمایت مدیران و تمامی همکاران بخش‌های مختلف فناوری اطلاعات، بین‌الملل، خزانه و همکاران سطح شعب برای حمایت از تحقق این ماموریت معنوی در بانک صادرات ایران موجب رضایت زائران اربعین را فراهم آورده و این رضایتمندی عاملی مهم در توفیق بیشتر برای استفاده از اولین تجربه  فروش گسترده ارز اربعین توسط نظام بانکی است که با تجربه به دست آمده از این اقدام، برنامه‌ریزی دقیق‌تری برای خدمت‌رسانی بیشتر با مطلوبیت و رضایتمندی بیشتر زائران دنبال خواهد شد.
بانک صادرات ایران در گذشته جزء معدود بانک‌هایی بوده که در نقاط صفر مرزی از طریق باجه‌های ارزی، خدمت‌رسانی به تجار و بازرگانان را نیز بر عهده داشته و همزمان با آغاز راهپیمایی بزرگ اربعین در سال جاری، تجهیز و راه‌اندازی مجدد باجه ارزی در مرز شلمچه انجام شد.
همچنین پیگیری افتتاح باجه‌های ارزی در سایر استان‌های مرزی با حمایت بانک مرکزی در زمینه تدوین سازوکارهای و دستورالعمل‌های عملیاتی و کاربردی و امکان استفاده بهینه از ظرفیت شعب مرزی برای تسهیل تجارت و بازرگانی نیز در دستور کار بانک صادرات ایران است.