برنامه‌ریزی 3 ساله برای آبرسانی به 10 هزار روستای محروم در کشور

مشاور وزیر نیرو و رئیس مرکز جهاد آبرسانی وزارت نیرو با اشاره به موضوع آبرسانی پایدار به روستاها گفت: به‌رغم تحریم‌ها و محدودیت اعتبارات، خوشبختانه آبرسانی به 10 هزار روستا در کشور با کمک قرارگاه جهادی امام حسن (ع) در یک بازه زمانی سه ساله آغاز شده است.

به گزارش مهرگان پرس،

"میثم جعفرزاده" روز پنجشنبه در نخستین همایش منطقه‌ای آب مایه حیات در شهرستان زواره، به کاهش میزان بارندگی‌ها و فرونشست‌های ناشی از افت آب‌های زیرزمینی اشاره کرد و گفت: در حال حاضر موضوع منابع آب به یک مسئله ملی تبدیل شده و خارج شدن از این بحران نیازمند نگاه ملی و ایجاد وحدت نظر میان نخبگان‌، مردم و مسئولان اجرایی کشور است.
وی افزود: همانگونه که در حادثه سیل خوزستان و زلزله سر پل ذهاب، همه کشور به یاری مردم حادثه دیده شتافتند، اکنون نیز برای حل مشکلات ناشی از خشکسالی باید همه کشور با نگاه جهادی وارد عمل شوند.
وی گفت: خوشبختانه به همت شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان، تعدادی از روستاهای شهرستان اردستان نیز مشمول اعتبارات محرومیت زدایی شدند و کار آبرسانی پایدار به روستاهای این شهرستان آغاز شده است.
رئیس مرکز جهاد آبرسانی وزارت نیرو استفاده از ظرفیت خیران در اجرای طرح‌های آبرسانی را یکی دیگر از سیاست‌های وزارت نیرو عنوان و خاطرنشان کرد: در حال حاضر شورای خیران آبرسان در بالاترین سطح تشکیل شده تا بتوان از تجربه خیران مدرسه‌ساز در بخش آبرسانی به روستاها و مناطق محروم استفاده کرد.
پاون