برنامه‌های وزیر پیشنهادی نیرو در کمیسیون انرژی مجلس بررسی شد

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس از بررسی برنامه‌های وزیر پیشنهادی نیرو در کمیسیون متبوعش خبر داد.

به گزارش مهرگان پرس،مصطفی نخعی" در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در تشریح نشست امروز (‌شنبه 23 مرداد ماه) کمیسیون انرژی، گفت: صبح امروز کمیسیون انرژی میزبان علی اکبر محرابیان وزیر پیشنهادی نیرو بود که وی ضمن ارائه رزومه خود، برنامه‌هایش را برای اداره وزارت نیرو تشریح کرد.
نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی موضوع خاموشی برق را یکی از موارد مطرح شده از سوی وزیر پیشنهادی نیرو دانست و افزود: در حال حاضر حدود 13 هزار مگاوات ناترازی در تولید و مصرف برق در کشور وجود دارد که وزیر پیشنهادی برنامه‌های خود را برای جبران این کسری تولید برق در 4 سال پیش رو ارائه کرد.
وی اضافه کرد: تولید برق با کمک صنایع پرمصرف و توسط واحدهای صنعتی یکی دیگر از برنامه‌های وزیر پیشنهادی بود تا از این طریق از یک سو برق موردنیاز این واحدها تولید شود و از سوی دیگر برق مازاد تولیدی در اختیار شبکه برق‌رسانی کشور قرار گیرد و منبع درآمدی برای این واحدها باشد.
این نماینده مردم در مجلس یازدهم ادامه داد: همچنین تبدیل نیروگاه‌های گازی به سیکل ترکیبی با توجه به تعداد زیاد اینگونه نیروگاه‌ها که در صف تبدیل به سیکل ترکیبی قرار دارند، تمرکز بر تجدیدپذیرها و از سوی دیگر مدیریت مصرف سوخت که امکان افزایش تولید برق تا 40 هزار مگاوات را برای کشور فراهم می‌کند از دیگر برنامه‌های آقای محرابیان برای جبران کمبود برق بود. 
سخنگوی کمیسیون انرژی با اشاره به برنامه‌های وزیر پیشنهادی نیرو در حوزه آب، تصریح کرد: در جلسه امروز درخصوص مدیریت مصرف آب و آب‌های مرزی و مباحث مرتبط با این حوزه، همچنین در خصوص افزایش راندمان نیروگاه‌ها نیز مباحثی مطرح شد.
نخعی ادامه داد: پس از پایان توضیحات آقای محرابیان، اعضای کمیسیون انرژی نیز نقطه نظرات، سوالات و دغدغه‌های خود را در حوزه آب، برق و انرژی مطرح کردند و آقای محرابیان نیز پاسخ‌هایی را در همین حوزه ارائه کرد. در نهایت نیز مقرر شد جمع‌بندی کمیسیون در ارتباط با برنامه آقای محرابیان به هیئت رئیسه ارسال شود.