برگزاری جلسه مشترک مدیرکل روابط عمومی وزارت نیرو با روسای 9‌گانه حوضه‌های آبریز

جلسه مشترک مشاور وزیر و مدیرکل دفتر روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت نیرو با روسای 9‌گانه حوضه‌های آبریز به منظور هماهنگی و هم‌افزایی، با محوریت اطلاع‌رسانی در مورد وضعیت منابع آب ایران برگزار شد.

به گزارش مهرگان پرس،"علی‌اکبر کاظمی" مشاور وزیر و مدیرکل دفتر روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت نیرو در این جلسه ضمن تاکید بر تهیه و تدوین راهبردهای فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی آب گفت: در اطلاع‌رسانی باید اصل شفافیت، پرهیز از تنش و نگرانی و بهره‌مندی از ظرفیت تشکل‌ها و نهادهای مردمی مد نظر قرار گیرد.
وی در بخش دیگری از اظهاراتش با اشاره به تحلیل وضع موجود منابع آب، ارائه تحلیل‌های واقع‌بینانه همراه با پیش‌بینی در این بخش را مورد تاکید قرار داد.
مدیرکل دفتر روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت نیرو همچنین بر ضرورت تهیه برنامه‌های فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی در بخش آب کشور تاکید کرد. 
بنابر این گزارش، در این جلسه همچنین روسای حوضه‌های آبریز 9 گانه منابع آب کشور به طرح دیدگاه‌ها و نقطه نظرات خود پرداختند.
بهره‌گیری از تجارب مرتبط شرکت‌های آب منطقه‌ای و آبفا در تهیه برنامه‌های آموزشی و اطلاع‌رسانی، استفاده از تجارب پروژه فرهنگ سازی، آموزش و اطلاع‌رسانی طرح احیا و تعادل بخشی آب‌های زیرزمینی، ضرورت سطح بندی اطلاع‌رسانی در ابعاد ملی، استانی و شهرستانی، تولید محتوای اطلاع‌رسانی، همراه سازی دستگاه‌های  حاکمیتی بویژه جهاد کشاورزی و مجلس شورای اسلامی، مواجهه صحیح با هجمه‌های رسانه‌ای، تحلیل وضع موجود و ضرورت وجود مرجع واحد برای اطلاع‌رسانی و ایجاد نگرش‌های واحد در سطوح مختلف حاکمیت (نمایندگان مجلس و مقامات محلی) نسبت به محدودیت‌های منابع آب از جمله موضوعات مهمی بود که توسط روسای حوضه‌های آبریز 9‌گانه مطرح شد.

منبع: پاون