برگزاری چهار کارگاه بین‌المللی آموزش پیشگامان تئاتر جوان

انجمن بین‌المللی رهبران تئاتر- آی‌ای‌تی‌ال (International Association of Theatr Leaders) در قالب یک پروژه برنامه‌ریزی‌شده چهار کارگاه بین‌المللی آموزشی را برگزار می‌کند.

به گزارش مهرگان پرس،این دوره به‌صورت آنلاین در اواخر نوامبر و اوایل دسامبر 2022 (نیمه‌های آذرماه 1401) برگزار می‌شود. این کارگاه‌ها جهت آموزش پیشگامان تئاتر جوان منتخب از سراسر جهان، به‌ویژه از کشورهای درحال‌توسعه سازمان‌دهی شده است تا از این طریق تحت آموزش برترین کارشناسان جهان قرار گیرند.

بخش دوم این برنامه شامل برخی دوره‌های کارآموزی در مؤسسات فرهنگی بزرگ در زمینه هنرهای نمایشی است؛ مراکزی مانند مرکز جشنواره هنرهای هنگ‌کنگ، مرکز هنرهای نمایشی کندی، مؤسسه شکسپیر، مؤسسه گروتوفسکی، تئاتر تایمز و... هزینه کارآموزی هم به‌طور کامل توسط آی ای تی ال پرداخت می‌شود و برای تعداد محدودی از شرکت‌کنندگان در کارگاه در دسترس خواهد بود.

این رویداد آنلاین با حضور سه مدیر و مدرس برجسته در زمینه تحقیقات کاربردی اعضای هیئت‌های مشاوره- اجرایی آی‌ای‌تی‌ال برپا خواهد شد. این استادان عیارت‌اند از:

1. یاروسلاو فرت (مدیر موسسه گروتوفسکی و تئاتر زار)؛

2. رومانسکا (مدیر اجرایی و سردبیر تئاتر تایمز و مدیرمسئول متا لب دانشگاه هاروارد)؛

3. کریستین اشمالور (مدیر مؤسسه آموزش جهانی تئاتر یونسکو آی‌تی‌آی مرکز تحقیقات: AKT-ZENT)

همچنین گفت‌وگوها به میزبانی پروفسور اکتاویان سایو بنیان‌گذار و رئیس آی‌ای‌تی‌ال (IATL) انجام می‌شود.

گفتنی است ثبت‌نام برای کارگاه اول آغاز شده است. اطلاعات تکمیلی و ثبت‌نام در این نشانی اینترنتی قابل‌دسترسی است: www.theatreleaders.org/events/workshop-series