تاکید مدیرعامل ساتکاب بر توسعه صادرات و حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه آب و برق

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی ساتکاب در بازدید از زیرساخت‌های منطقه آزاد تجاری – صنعتی انزلی، بر توسعه صادرات و حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه آب و برق تاکید کرد.

به گزارش مهرگان پرس، طی دیدار مدیران عامل شرکت ساتکاب و سازمان منطقه آزاد تجاری – صنعتی انزلی، بر استفاده بهینه از ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان و واحدهای تولیدی در بخش صنعت آب و برق و فاضلاب، با توجه به ظرفیت‌های مطلوب در منطقه آزاد انزلی تاکید شد.  
مدیرعامل ساتکاب، ضمن تاکید بر توسعه زیرساخت‌های مناسب برای حضور شرکت‌های تولید کننده کالاهای آب و برق و ضرورت سرعت دادن به روند سرمایه گذاری و حضور در بازارهای منطقه اظهار داشت: شناسایی شرکت‌ها و واحدهای تولیدی فعال در صنعت آب و برق در سراسر کشور و دعوت از آنها جهت حضور در نمایشگاهی در حد و اندازه ملی و نه منطقه‌ای، از عوامل موثر در رونق صنعت آب و برق و حمایت از دانش بنیان‌ها محسوب شده که از حمایت ساتکاب و پشتیبانی وزارت نیرو نیز برخوردار خواهد بود.
مجتبی اکبری همچنین ظرفیت سازی جهت سرمایه گذاری در حوزه صنعت آب و برق و توسعه صادرات، در منطقه آزاد انزلی با توجه به شهرکهای صنعتی موجود در این منطقه با بهره گیری از نظراتِ کارشناسان ساتکاب و منطقه آزاد و بخش خصوصی را عامل رونق تولید در عرصه صنایع آب و برق در منطقه دانست.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی نیز در این دیدار، ضمن اشاره به پتانسیل‌های نهان و آشکار بسیارِ این منطقه به‌عنوان هاب داد و ستد در کشورهای حاشیه دریای خزر گفت: «منطقه آزاد انزلی» با بهره‌گیری از پیمان‌های تجاری همچون اوراسیا و استفاده از کریدورهای تجاری، توانمندی‌های بسیاری در حوزه توسعه صادرات و سرمایه گذاری در حوزه های مرتبط با وزارت نیرو را دارد.
اکبری مقدم در ادامه تولیدات انحصاری بیش از 153 واحد تولیدی در شهرک‌های صنعتی این منطقه که قابل رقابت با محصولات مشابه خود هستند را از مزایای این منطقه برشمرد.
لازم به ذکر است در این دیدار که با بازدید مدیران عامل ساتکاب و سازمان منطقه آزاد انزلی و معاونان و مدیران دو مجموعه از زیرساخت‌های منطقه همراه بود، مقرر شد نمایشگاه دوسالانه معرفی دستاوردهای این حوزه در منطقه آزاد انزلی، و اولین دور نمایشگاه‌های تخصصی این حوزه نیز در دهه اول بهمن ماه سال جاری در مرکز همایش‌ها و نمایشگاه‌های بین المللی سازمان منطقه آزاد انزلی با حضور شرکت‌های برتر تولید کننده کالاهای آب و برق برگزار شود.

پاون