تاکید نماینده ولی‌فقیه در کردستان بر جلوگیری از تعطیلی واحدهای تولیدی

مهرگان پرس- سنندج حجت‌الاسلام عبدالرضا پورذهبی نماینده ولی‌فقیه در کردستان از شهرک های ‌صنعت سرنجیانه ،صنایع کوچک در شهرک صنعتی شماره ۱ و ۳ سنندج- بازدیدكرد و نشستي با صنعت‌گران و کارآفرینان حوزه‌های مختلف برگزار و بحث و گفت وگو در خصوص مشکلات سرراه این واحدهای تولیدی انجام داد نماینده ولی‌فقیه در کردستان بر جلوگیری از تعطیلی واحدهای تولیدی تاکید كرد.

به گزارش خبرنگار مهرگان پرس از سنندج ، نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: باید واحد های تولیدی را توسعه و از تعطیلی آنها به صورت جد جلوگیری کنیم.حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالرضا پورذهبی در نشست با صنعتگران و کارآفرینان استان که در ساختمان فناوری شرکت‌ شهرک‌های کردستان برگزار شد، اظهار داشت: عمده مشکلات استان اشتغال و بیکاری است، بنابراین هر مقدار شهرکهای صنعتی افزایش پیدا کنند این معضل کمتر خواهد شد.

450

وی افزود: باید واحدهای تولیدی را توسعه داده و از تعطیلی آنها به صورت جد جلوگیری کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان خاطرنشان کرد: متأسفانه به دلیل اتفاقات مختلف برخی از واحد‌های تولیدی علی‌رغم وجود ظرفیت بالا با حداقل تولید کار می‌کنند.

وی با تأکید بر اینکه تولیداتی که در استان انجام می‌شود باید تبلیغات مناسبی برای عرضه داشته باشد، گفت: اقدامات دلگرم‌کننده برای واحد‌های تولیدی بسیار لازم است.

حجت‌الاسلام و المسلمین پورذهبی ادامه داد: متأسفانه در شهرک‌های صنعتی شلوغ و پر رونق، برخی از واحد‌های تولیدی وظیفه خود را انجام نمی‌دهند و از واحد‌ها فقط به عنوان انبار استفاده می‌کنند.

وی اظهار کرد: باید وضعیت تملک اراضی شهرک‌های صنعتی مشخص شود تا تولیدکنندگان واقعی بتوانند فعالیت خود را ادامه دهند.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان بیان کرد: علی‌رغم مباحث انجام شده باید در شهرک‌های صنعتی از سوداگری‌های موجود جلوگیری شود.

حجت‌الاسلام و المسلمین با بیان اینکه تعدیلی برخی از واحدهای صنعتی موجود در شهرک‌های صنعتی نگران‌کننده است، تصریح کرد: آنچه امروز مشاهده شد گواه از پتانسیل رونق بالقوه را می‌داد که متأسفانه به آن کم لطفی‌هایی می‌شود.

گسترش صنایع کوچک باعث پیشرفت صنعت استان کردستان می‌شود

احمد خسروی، مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان کردستان نیز در این نشست اظهار داشت: ظرفیت‌ها و استعدادهای خدادادی موجود در استان می‌تواند باعث رونق کردستان باشد.

وی افزود: منکر وجود ضعف در استان نیستیم اما اگر بخواهیم صنعت کردستان را گسترش دهیم باید صنایع کوچک را در شهرک‌های صنعتی فعال کنیم.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان کردستان تصریح کرد: در حال حاضر شهرک‌های صنعتی در استان فعال هستند اما باید این شهرک‌ها افزایش یابد چرا که لازمه پیشرفت در استان ارتقاء و گسترش شهرک‌های صنعتی است.

وی خاطر نشان کرد: از سال 71 تاکنون بیش از یک هزار و 200 قرارداد در شرکت شهرک‌های استان منعقد شده که بیش از 400 قرار داد تولیدی آن مربوط به سه سال گذشته است.

خسروی با بیان اینکه باید از طریق خرید اراضی بتوانیم شهرک‌های صنعتی بیشتری را داشته باشیم، اذعان کرد: اگر شهرک‌های صنعتی را گسترش ندهیم نمی‌توانیم رونق صنایع کوچک را داشته باشیم.

وی بیان کرد: وقتی بتوانیم زیرساخت مناسب برای شهرک‌های صنعتی فراهم کنیم خود تولیدکننده ترغیب به سرمایه‌گذاری برای تولید می‌شود.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان کردستان اعلام کرد: در حال حاضر 12هزار نفر در شهرک‌های صنعتی استان مشغول به کار هستند و بیش از 800 قرار داد در کردستان منعقد شده است.