تایید ثبت نام ۲۷ هزار هنرمند برای مرحله اول واکسیناسیون

صندوق اعتباری هنر از تایید ثبت نام ۲۷ هزار هنرمند عضو این مجموعه برای مرحله اول واکسیناسیون کرونا خبر داد.

به گزارش مهرگان پرس،

به نقل از روابط عمومی صندوق اعتباری هنر، با پیگیری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و هماهنگی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، واکسیناسیون اصحاب فرهنگ و هنر آغاز شده است و در این مرحله ۲۶ هزار و ۹۵۲ هنرمند مجاز به ثبت نام می‌شوند.

اطلاعات ۸۴ هزار عضو صندوق اعتباری هنر طی نامه‌ای در روز دوشنبه اول شهریورماه برای معاونت بهداشت آن وزارتخانه ارسال شد.

از آنجا که بر اساس سند ملی واکسیناسیون، ثبت‌نام برای متولدین ۱۳۵۰ به قبل در سراسر کشور و متولدین ۱۳۵۱ تا ۱۳۶۰ که ساکن استان‌های بوشهر، خراسان جنوبی، خوزستان، سیستان و بلوچستان، کرمان، قم و هرمزگان هستند در حال انجام است، امکان واکسیناسیون نزدیک به از ۶۱ هزار عضو صندوق اعتباری هنر، غیر از گروه‌های اعلام شده فراهم شده است.

سید حسین سید‌زاده مدیرعامل صندوق اعتباری هنر هم اظهار کرد: در مرحله نخست سامانه نوبت‌دهی واکسیناسیون salamat. gov. ir برای ثبت‌نام نزدیک به ۲۷ هزار عضو ۴۰ سال به بالا (به جز گروه‌های سنی مجاز به واکسیناسیون و استان‌های اعلام شده) از سوی مرکز فناوری اطلاعات وزارت بهداشت فعال شد. طی پیگیری‌های و اقدامات صورت گرفته از وزارت بهداشت، زمان ثبت نام سایر گروه‌های سنی نیز به‌زودی اطلاع‌رسانی خواهد شد.

وی افزود: اعضای واجد شرایط در این گروه سنی لازم است برای دریافت نوبت واکسن کرونا با مراجعه به سایت salamat. gov. ir و تکمیل اطلاعات نسبت به ثبت نام اقدام و پس از دریافت پیامک، براساس زمان و مکان انتخاب شده به مراکز مراجعه نمایند. ثبت نام برای دریافت نوبت تزریق واکسن کرونا در سامانه سلامت ضروری است. هنگام مراجعه ارائه پیامک نوبت‌دهی و کارت ملی الزامی است. جهت سهولت در روند کار در نامه ارسالی به وزارت بهداشت واکسیناسیون با ارائه هنرکارت به مراکز مورد تأیید می‌باشد

از اصحاب فرهنگ و هنر تقاضا می‌شود هنگام مراجعه به مراکز واکسیناسیون حامل پیام خسته نباشید و امید برای کادر درمان و مردم ایران باشند.