تخفیف 25 درصدی بلیت فیلم درخت گردو در سینماهای کردستان /15 هزار مخاطب سینما در 6 ماهه اول سال

مدیرامور سینمایی حوزه هنری استان کردستان از تخفیف 25 درصدی بلیت فیلم "درخت گردو " در سینما های استان کردستان خبرداد.

به گزارش خبرگزاری مهرگان پرس درسنندج، حیدرمرادی مدیر امور سینمایی حوزه هنری استان کردستان در گفتگویی خبری گفت: فیلم سینمای "درخت گردو" با موضوع بمباران شیمیایی سردشت به کارگردانی "حسین مهدویان" درژانر درام،تراژدی به تهیه کنندگی مصطفی احمدی محصول سال 1398 سینمای ایران است که در سی وهشتمین جشنواره فیلم فجر موفق به دریافت جوایز متعددی از جمله سیمرغ بلورین بهترین کارگردانی و بهترین بازیگر نقش اول مرد با بازی پیمان معادی گردید.
وی افزود: بدلیل شرایط کرونایی حاکم بر کشور اکران عمومی این فیلم به تعویق افتاد و در نهایت از 10 شهریور 1400 این فیلم که عنوان دوم بهترین فیلم از نگاه تماشاگران جشنواره فجر را نیز کسب کرد در سراسر کشور بر پرده سینما ها به نمایش درآمده است.
مرادی ادامه داد: با توجه به موضوع و داستان فیلم که مظلومیت مردم کردنشین و مرزی سردشت را در دوران جنگ تحمیلی و جنابت جنگی و غیر انسانی رژیم بعث عراق در بمباران شیمیایی سردشت و مشکلات بازماندگان این جنایت بشری را به تصویر در آورده است بر اساس تصمیم اتخاذ شده بلیت این فیلم در سینما های استان های کردنشین از جمله سینما های استان کردستان با 25 درصد تخفیف از طریق سامانه گیشه7 به نمایش گذاشته شده است.
وی گفت: علاقه مندان با ورود به سامانه گیشه7 و در هنگام خرید بلیت فیلم "درخت گردو" با کد دستوری DRG1400 تا پایان شهریور ماه از این تخفیف 25 درصدی بهره مند گردند.
وی با اشاره به اینکه دیدن فیلم در سینما همانند خواندن کتاب در کتابخانه ها است تصریح کرد: فیلم درخت گردو داستانی از یک جنایت ددمنشانه بر علیه مردم مظلوم سردشت است که هدف بمباران شیمیایی رژیم بعث صدام قرار گرفت و در آن هزاران کودک ونوجوان و زن و مرد شهید و یا با تبعات ناشی از اثر مواد شیمایی دست وپنجه نرم می کنند که با بازی درخشان بازیگران نام اشنای سینمای ایران و هنرنمایی جمعی از هنرمندان بومی استان به خوبی این تاریخ واقعی و صبر و استقامت مردمان سردشت به تصویر در آمده است.
مدیر امور سینمایی حوزه هنری کردستان گریزی هم به شرایط کرونایی در کشور زد و گفت: خوشبختانه تمام تلاش ما رعایت کامل پروتکل های بهداشتی در محیط سینما است و تمامی امکانات لازم از جمله محلول پاش الکلی در درب ورودی تمامی سینما ها، فاصله اجتماعی با رعایت 50 درصدی ظرفیت سینماها، تهویه مناسب هوا، ضد عفونی کردن منظم سالن های سینما، الزام مخاطبین به استفاده از ماسک در مدت زمان حضور در سینما و ... این اطمینان را داده است که علاقه مندان بتوانند با خیالی راحت در این شرایط سخت اوقات فراغت خود را با دیدن فیلم های روز سینمای ایران در سالن هایی استاندارد سپری کنند.
وی اشاره ای هم به فروش فیلم در شش ماهه اول سال 1400 در سینماهای استان کرد و افزود: در این مدت 15 هزار نفر از فیلم های اکران شده در سینما های استان دیدن کرده اند که پردیس سینمایی بهمن سنندج با 10 هزار نفر مخاطب و پردیس سینمایی مهر سقزدر مدت یک ماه از زمان بازگشایی با 4 هزار نفر بیشترین مخاطبین را به خود اختصاص داده اند.
مدیر امور سینمایی حوزه هنری کردستان ادامه داد: از ابتدای فروردین 1400 تا کنون در مجموع 10 فیلم در سینما های استان به اکران عمومی گذاشته شده است که فیلم" دینامیت" در ژانر کمدی توانسته است بیشترین استقبال مخاطبین را به خود جلب کند.
مرادی با دعوت از علاقه مندان به دیدن فیلم های در حال اکران در سینما های استان کردستان گفت: خوشبختانه با حمایت خوب مسئولین و اهتمام جدی حوزه هنری در ارتقای زیر ساخت های فرهنگی وهنری هم اکنون 13 سالن سینمایی با ظرفیت بیش از 1700 صندلی سینمایی میانگین سرانه صندلی را در استان به دو برابر میانگین کشوری ارتقاء داده است.
وی افزود: پردیس سینمایی بهمن سنندج با 7 سالن، پردیس سینمایی مهر سقز با 3 سالن، پردیس سینمایی آزادی بیجار با 3 سالن سینمایی و امکانات دیگر از جمله گالری، کافه کتاب، کافی شاپ، استودیو صدا و دوبله و سیستم های پیشرفته صدا وتصویر با کادری مجرب و اکران فیلم های مطرح ایران وجهان آماده میزبانی از علاقه مندان هنر هفتم در شهرهای سنندج، سقز و بیجار است.