تمدید فراخوان مسابقه‌ فیلم‌نامه و نمایش‌نامه کودک و نوجوان کانون

پنجمین مسابقه‌ فیلم‌نامه و نمایش‌نامه کودک و نوجوانِ کانون پرورش فکری تا ۲۰ فروردین ۱۴۰۰ تمدید شد و این مسابقه با هدف شناسایی و کشف استعدادهای خلاق و تبادل دست‌آوردهای حوزه‌ فیلم‌نامه و نمایش‌نامه‌نویسی برگزار می‌شود.

بهگزارش مهرگان پرس،امیر مشهدی‌عباس، دبیر پنجمین مسابقه‌ فیلم‌نامه و نمایش‌نامه کودک و نوجوان اعلام کرد که مهلت ارسال آثار تا ۲۰ فروردین تمدید شده است.

دبیر پنجمین مسابقه‌ فیلم‌نامه و نمایش‌نامه کودک و نوجوان درباره تمدید فراخوان مسابقه فیلمنامه نویسی گفت: «پیش از این مهلت ارسال آثار به این مسابقه که به مناسبت ۵۰ سالگی فعالیت‌های سینمایی و تئاتر کانون پرورش فکری برگزار می‌شود، ۱۵ فروردین ۱۴۰۰ اعلام شده بود.

این مسابقه با هدف شناسایی و کشف استعدادهای خلاق و تبادل دست‌آوردهای حوزه‌ی فیلم‌نامه و نمایش‌نامه‌نویسی ایران و ایجاد فرصت ارتباط و تبادل تجربه در زمینه‌های مختلف هنر سینما و تئاتر کودک و نوجوان برگزار می‌شود.

بر همین اساس از تمامی فعالان سینما و تئاتر ایران، پیشکسوتان، فارغ‌التحصیلان، دانشجویان و جوانان علاقه‌مند این عرصه دعوت شده تا در این رویداد فرهنگی و هنری شرکت کنند.
پنجمین مسابقه‌ فیلم‌نامه و نمایش‌نامه‌ کودک و نوجوان در دو مرحله صورت می‌گیرد به‌گونه‌ای که ابتدا طرح‌های ارسالی با توجه به شرایط مسابقه از سوی هیات انتخاب بررسی و آثار برتر معرفی می‌شود و در مرحله دوم صاحبان آثار برتر یک ماه فرصت دارند تا نسخه اصلی فیلم‌نامه (سینمایی و فیلم کوتاه)، نمایش‌نامه و پویانمایی (داستانی کوتاه) خود را برای داوری نهایی به دبیرخانه مسابقه ارسال کنند.

بر اساس فراخوان موضوع این مسابقه در بخش تألیفی با موضوع آزاد، در حوزه اقتباسی از آثار چاپ شده کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و در بخش قهرمانان وطن با موضوع‌های (اسطوره من، همچون پدر، مهربان و زندگی شهید سردار حاج قاسم سلیمانی) اعلام شده است.»

علاقه‌مندان به شرکت در پنجمین مسابقه‌ فیلم‌نامه و نمایش‌نامه کودک و نوجوان می‌توانند با مراجعه به پایگاه اینترنتی مسابقه آثار خود را در قالب فایل pdf بارگذاری و فرم ثبت‌نام را تکمیل کنند.

منبع: خبر انلاين