تمدید مهلت ارسال آثار به سومین جشنواره وتار

مهلت ارسال آثار به سومین جشنواره استانی تئاتر وتار در کردستان تا پایان روز پنج‌شنبه ۱۸ شهریور ماه تمدید شد.

به گزارش مهرگان پرس،

به نقل از روابط عمومی حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان، شهرام میرزایی کردستانی مسئول واحد نمایش حوزه هنری استان کردستان در نشستی خبری گفت: فراخوان سومین جشنواره استانی تئاتر وتار با هدف شناسایی، جذب و پرورش هنرمندان جوان، جریان‌سازی در حوزه نمایش در استان بر اساس ارزش‌های اسلامی، انقلابی و فرهنگی، تبادل فکر و اندیشه در میان فعالان تئاتر استان کردستان، معرفی و برجسته‌سازی چهره‌های برتر تئاتر کردستان، فراهم کردن زمینه برای عرضه توانمندی هنرمندان تئاتر کردستان در سطح ملی و بین‌المللی، تأمین نیاز فرهنگی جامعه مخاطب و توزیع عادلانه توانمندی‌ها و ظرفیت‌های فرهنگی و هنری در تمامی شهرستان‌های استان تیرماه سال جاری اعلام گردید.

وی در خصوص بخش‌های جشنواره گفت: جشنواره استانی تئاتر وتار در یک بخش رقابتی برگزار می‌شود و تمامی هنرمندان ساکن استان یا کردستانی‌های مقیم در سایر نقاط کشور می‌توانند در این جشنواره حضور داشته باشند.

میرزایی موضوع آثار ارسالی به جشنواره وتار را آزاد اعلام کرد و تصریح کرد: خوشبختانه تاکنون استقبال خوبی از جشنواره توسط هنرمندان تئاتر صورت گرفته است و به منظور امکان فرصت برای دیگر علاقه‌مندان مهلت ارسال اثر به جشنواره تا پایان شهریور ماه 1400 تمدید شده است.

وی در خصوص مقررات جشنواره نیز گفت: متونی که توسط نویسندگان بومی و استانی نگاشته شده باشند در اولویت پذیرش می‌باشند و متونی که در جشنواره‌های پیشین به اجرا درآمده‌اند توسط همان گروه اجرایی در این جشنواره پذیرش نخواهند شد.

مسئول واحد نمایش حوزه هنری استان کردستان ادامه داد: در این دوره از جشنواره به منظور تقویت و تشویق فعالیت‌های هنری خانوادگی، نمایش‌هایی که بخش اصلی عوامل تهیه آن از یک خانواده باشند، در اولویت پذیرش قرار خواهند گرفت.

وی در خصوص نحوه شرکت در جشنواره نیز گفت: هنرمندان متقاضی جهت حضور در جشنواره باید در مدت زمان تعیین شده 3 نسخه از متن نمایش در محیط word به همراه مجوز نویسنده را به همراه رزومه کارگردان با همراه مستندات مورد نیاز مطابق با فرم شرکت در جشنواره به دبیرخانه جشنواره واقع در سنندج، خیابان شهید تعریف، پایین‌تر از بیمارستان شهید قاضی، حوزه هنری استان کردستان ارسال کنند.

میرزایی افزود: دبیرخانه جشنواره نتایج بازخوانی متون ارسالی را در دهه اول مهر ماه اعلام و سپس از 30 مهرماه به صورت حضوری بازبینی آثار انتخاب شده انجام و در نهایت با حضور آثار راه یافته به بخش نهایی و رقابتی این جشنواره 17 تا 19 آذر ماه در بیجار برگزار می‌شود.

وی در پایان گفت: علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند با شماره 33243624 - 087 تماس حاصل نمایند یا به آدرس www. Artsanandaj. ir مراجعه کنند.