تکمیل 70 درصد مخازن سوخت مایع نیروگاه‌ها

سخنگوی صنعت برق، از تکمیل 70 درصدی ذخایر سوخت نیروگاه‌های کشور خبر داد و گفت: انتظار می‌رود این همکاری با وزارت نفت ادامه داشته باشد تا با تامین مناسب سوخت و همکاری خوب مشترکان، زمستان امسال را بدون خاموشی برنامه‌ریزی شده پشت سر بگذاریم.

به گزارش مهرگان پرس، مصطفی رجبی مشهدی  در نشست خبری در حاشیه‌ای بیست و یکمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت برق ایران، از افزایش 450 میلیون لیتری ذخایر نفت گاز مایع نیروگاه‌ها نسبت به سال قبل خبر داد و افزود: در حال حاضر روند سوخت رسانی به نیروگاه‌ها خوب بوده و انتظار می‌رود این همکاری با وزارت نفت همچنان ادامه داشته باشد تا با تامین مناسب سوخت و همکاری خوب مشترکان زمستان امسال را بدون خاموشی برنامه‌ریزی شده پشت سر بگذاریم.
رجبی مشهدی گفت: سوخت اصلی نیروگاه‌های حرارتی که تامین کننده اصلی برق کشور هستند، "گاز" است و پس از آن نفت گاز مایع به عنوان سوخت پشتیبان استفاده می‌شود.
مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران ادامه داد: تاکنون 220 هزار دستگاه غیرمجاز استخراج رمز ارز معادل هزار مگاوات برق نیروگاه از طریق الگوی بار مصرفی و اطلاعات مردمی کشف شده که بیش از ۵۶ درصد از کشفیات توسط گزارش‌های مردم صورت گرفته است.
سخنگوی صنعت برق افزود: این مشترکان سعی می‌کنند برای جلوگیری از ردیابی، دستگاه‌های اندازه‌گیری را به خطا بیندازند که این خود مانعی است در مسیر تشخیص و کشف این مراکز که امیدواریم با همکاری بیشتر مردم در این مسیر موفق‌تر عمل کنیم.
وی از پیش‌بینی راه‌هایی برای اتصال مجاز این دستگاه‌ها به شبکه سراسری از جمله استفاده از مولدهای تجدیدپذیر خبر داد و گفت: در این مسیر با همکاری وزارت صمت اقداماتی انجام شده که به محض کسب آمادگی لازم، این برنامه‌ها اطلاع‌رسانی خواهد شد.
رجبی مشهدی در ادامه این نشست از آمادگی صنعت برق کشور برای مقابله با حملات سایبری خبر داد و گفت: یکی از مسائل مهمی که در هر کشوری پیش‌بینی می‌شود آمادگی برای مقابله با حملات سایبری است که در صنعت برق ایران نیز در این زمینه تمهیدات لازم اندیشیده شده است.
وی همچنین درخصوص بیمه برق مشترکان اظهار داشت: در مورد پرداخت خسارت ناشی از خاموشی‌های اخیر مشترکان اقدام‌های خوبی صورت گرفته و پیش‌بینی می‌شود تا اوایل آذرماه با مشخص شدن شرکت بیمه و انعقاد قرارداد، با توجه به ثبت اطلاعات مشترکان، پرداخت‌ها در سریع‌ترین زمان انجام پذیرد.