حسین مسافرآستانه: تئاتر ارتش را باید پیشرو و تاثیرگذار دانست

حسین مسافر آستانه داور دوازدهمین دوره جشنواره تئاتر ارتش درباره وضعیت تئاتر در ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: تئاتر در ارتش دارای یک پتانسیل اولیه است که در صورت حرکت اتفاقات خوبی را رقم خواهد زد.

به گزارش مهرگان پرس به نقل از روابط عمومی ارتش، حسین مسافرآستانه بازیگر و کارگردان تئاتر که داوری دوازدهمین دوره جشنواره تئاتر ارتش را بر عهده داشت از  روند برگزاری این رویداد سخن گفت.

حسین مسافرآستانه، با اشاره به اطلاع از وضعیت تئاتر در ارتش در سال‌های اخیر گفت: «تئاتر در ارتش دارای یک پتانسیل اولیه است که در صورت حرکت اتفاقات خوبی را رقم خواهد زد. متاسفانه در مقطعی توجه به تئاتر در ارتش کمتر شده بود اما از زمانی که فعالیت‌های تئاتری دوباره اجرایی شده، تئاتر در ارتش رشد قابل توجهی پیدا کرده است.»

او افزود: «اکنون وضعیت تئاتر در ارتش شرایط مناسبی دارد و تئاتر ارتش را باید پیشرو و تاثیرگذار دانست.»

داور دوازدهمین دوره جشنواره تئاتر ارتش با اشاره به آثار این دوره گفت: «امسال به نسبت دو سال گذشته جشنواره متفاوتی را شاهد بودیم. با توجه به شناختی‌ که از تئاتر در ارتش داشتم، این سطح از پیشرفت و جهش را پیش‌بینی نمی‌کردم. حضور فعالان عرصه هنر تئاتر به عنوان کادر وظیفه در ارتش و همراهی آن‌ها با کارکنان ارتش که سابقه کار تئاتری دارند، نتیجه خوبی را رقم زده است.»

حسین مسافر آستانه با تاکید بر پیشرفت هنر تئاتر در ارتش، توضیح داد: «امکان ارتباط تئاتر ارتش با تئاتر حرفه‌ای وجود دارد. تعدادی از آثار نهایی این جشنواره به طور کامل شرایط اجرای عمومی در سطح کشور را دارند و کیفیت آن‌ها از برخی نمایش‌های سطح کشور نیز بیشتر است.»

این بازیگر و کارگردان تئاتر ادامه داد: «در این دوره 4 اثر از کیفیت بالایی برخوردار بودند و شرایط اجرای عمومی برای تماشاگران حرفه‌ای تئاتر را دارا هستند.»

داور دوازدهمین دوره جشنواره تئاتر ارتش به ظرفیت‌های ارتش در حوزه تئاتر اشاره کرد و توضیح داد: «برای رونق تئاتر در ارتش لازم است که در کنار برگزاری جشنواره، اقدامات دیگری نیز اجرایی شود. نیاز است که ارتش یک سالن نمایش برای اجرای عمومی تئاتر در طول سال داشته باشد و آثار تئاتری خود را به صورت عمومی به نمایش درآورد. این اتفاق به رونق بیشتر تئاتر در ارتش کمک می‌کند و ارتش می‌تواند از طریق آثار تئاتر پیام‌های خود را به جامعه منتقل کند.»

حسین مسافرآستانه در پایان گفت: «به فرماندهان یگان‌های مختلف ارتش پیشنهاد می‌کنم که فضای مناسب فعالیت تئاتر را در اختیار علاقه‌مندان این حوزه در یگان‌های خود قرار دهند و تمرین‌ها و فعالیت‌های تئاتری را به‌عنوان فعالیت خدمتی در نظر بگیرند.»