در پنجمین روز «تئاتر فجر 39» چه آثاری اجرا شدند

امروز چهارشنبه 15 بهمن‌ماه و همزمان با پنجمین روز برگزاری سی‌ونهمین جشنواره تئاتر فجر نمایش‌هایی در بخش‌های صحنه‌ای، خیابانی، دیگرگونه‌ها و رادیویی اجرا شدند.

به گزارش مهرگان پرس،امروز چهارشنبه 15 بهمنهمزمان با روز پنجم این رویداد، تالار وحدت، مجموعه تئاتر شهر، تئاتر مولوی و تماشاخانه ایرانشهر میزبان پنجمین روز از اجراهای صحنه‌ای آثار این دوره از جشنواره خواهند بود.

* اجراهای صحنه‌ای

«تالار وحدت» تا پایان برگزاری جشنواره سی‌ونهم از ساعت 18:30 میزبان اجرای نمایش «سرباز» به کارگردانی حسین پارسایی خواهد بود.

در مجموعه «تئاتر شهر» هم تالار اصلی در تمام روزهای برگزاری جشنواره از ساعت 18 میزبان اجرای‌ نمایش «گرگاس‌ها یا روزبخیر‌آقای وزیر» به کارگردانی حمیدرضا نعیمی خواهد بود.

«سگدو» به کارگردانی عباس غفاری امروز ساعت 17 در تالار چارسو اجرا می‌شود. تالار سایه در ساعت 15 میزبان اجرای نمایش «بین یه عالمه ماهی» به کارگردانی امیر دلفانی خواهد بود و «کمین ژاله» به کارگردانی حامد مکملی هم در ساعت 17 در تالار قشقایی روی صحنه می‌رود.

در «تئاتر مولوی» و در ساعت 15 نمایش «پنهان خانه پنج‌در» به کارگردانی آرش فلاحت‌پیشه اجرا می‌شود.

تماشاخانه «ایرانشهر» هم در دو سالن «دکتر ناظرزاده» و «استاد سمندریان» میزبان آثار این دوره از جشنواره است. امروز در سالن ناظرزاده و در ساعت 17 نمایش «آپ‌.آرت.مان» به کارگردانی امیرشاه‌علی روی صحنه می‌رود. ساعت 19 هم نمایش «اتول سورون» به کارگردانی شهروز دل‌افکار در سالن سمندریان روی صحنه می‌رود.

* نمایش‌های خیابانی

امروز چهارشنبه 15 بهمن‌ماه و در بخش نمایش‌های خیابانی و دیگرگونه‌ها، از ساعت 15:30 تا 18:30 در محوطه مقابل تالار وحدت به ترتیب نمایش‌های «نبردبام»، «نگهبان آب»، «قلیان اویونی»، «انگشتری» و «ژنرال» اجرا می‌شود.

در محوطه آب‌نمای بازار بزرگ «ایران‌مال» هم در دو نوبت 18:30 و 19 دو نمایش «نگهبان آب» و «قلیان اویونی» اجرا خواهد شد.

«ایوان انتظار» مترو میدان ولیعصر(عج) هم امروز در ساعت 11 میزبان اجرای نمایش «ژنرال» و پس از آن در ساعت 11:30 میزبان نمایش «انگشتری» خواهد بود.

نمایش «ترور در اوین» به کارگردانی مجید امینی امروز در دو نوبت 10 و 14 در آمفی‌تئاتر زندان اوین اجرا می‌شود.

دیگرگونه‌ها

نمایش «دموکراسی سفارشی» به کارگردانی میلاد جباری مولانا هم در بخش «دیگرگونه‌ها» امروز در ساعت 18:30 در باغ موزه قصر اجرا می‌شود. اجرای این نمایش تا 19 بهمن‌ماه ادامه خواهد داشت.

نمایش «میکرومکبث» به کارگردانی حسین دریس هم در بخش «دیگرگونه‌ها» امروز در ساعت 18 در تئاتر محراب اجرا می‌شود. اجرای این نمایش تا 15 بهمن‌ماه ادامه خواهد داشت.

نمایش «آنتروپی» به کارگردانی زهرا رفیعی در این بخش از ساعت 16 در فضای مجازی اجرا می‌شود. اجرای این نمایش تا 19 بهمن ادامه خواهد داشت.

نمایش «پانزده ثانیه» به کارگردانی پویان محمودی از امروز از ساعت 17 در آدرس خیابان شهید باهنر،‌ نرسیده به میدان قدس،‌ بن بست نخعی پلاک یک اجرا می‌شود. این اجرا تا تاریخ 17 بهمن ادامه خواهد داشت.

نمایش‌ «است» به کارگردانی جعفر حجازی از ساعت 13 امروز از مبدأ خیابان خارک اجرای خود را آغاز می‌کند. این اجرا تا 18 بهمن ادامه خواهد داشت.

نمایش‌«هوم» به کارگردانی سارا کریمیان اقبال امروز در دو نوبت 16:30 و 18 در آدرس کارگر شمالی، خیابان نصرت، نبش کوچه عباسی، پلاک 74 اجرا می‌شود. این اجرا تا روز 17 بهمن ادامه خواهد داشت.

نمایش «تناسخ» به کارگردانی مهیار جوادی‌ها امروز ساعت 15 به‌صورت گردشی اجرا خواهد داشت. این اجرا تا  19 بهمن ادامه دارد.

* نمایش‌های رادیویی

امروز در بخش اجراهای رادیویی دو نمایش «مجلس سیاه دختر و سلطان» به نویسندگی و کارگردانی عبدالرضا یعقوبی در ساعت 16 و نمایش «فیش آباد» به نویسندگی و کارگردانی سیروس همتی در ساعت 18 در تماشاخانه استاد عباس جوانمرد اجرا خواهد شد.

سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر به دبیری حسین مسافرآستانه تا 20 بهمن در حال برگزاری است. آدرس سایت جشنواره www.fitf.ir است.

منبع:روابط عمومي سي نهمين جشنواره تاتر فجر