کد خبر: 1718
جمعه , 14 مرداد 1401 - 18:02
رکورد تقاضای برق دیروز شکسته شد

مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران و سخنگوی صنعت برق گفت: در روز پنجشنبه، حد نصاب جدیدی در مصرف برق کشور ثبت شد.

به گزارش مهرگان پرس به نقل از روابط عمومی شرکت مدیریت شبکه برق ایران، آقای مصطفی رجبی مشهدی با بیان اینکه روز پنجشنبه نیمه تعطیل بوده است، افزود: افزایش گرمای هوا نیاز مصرف برق کشور را در زمان اوج مصرف به میزان ۶۷۷۴۴مگاوات رساند که در مقایسه با روز قبل آن، حدود ۲۳۰ مگاوات بیشتر بود .

وی گفت: در این روز سخت با تلاش کارکنان صنعت برق در بخش های مختلف، برق مشترکان مطابق برنامه و بدون خاموشی تامین شد. اوج بار پنجشنبه ۱۳ مرداد در مقایسه با روز مشابه سال گذشته که عدد ۶۱۲۶۵ مگاوات ثبت شده بود حدود ۶۴۷۹مگاوات افزایش را نشان می دهد که عدد بسیار بزرگی برای یک روز نیمه تعطیل است که ادارات و برخی واحدهای صنفی نیز تعطیل هستند.

مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران با بیان اینکه این میزان بالاترین رقمی است که تاکنون در تاریخ صنعت برق برای یک روز پنجشنبه و نیمه تعطیل به ثبت رسیده است، گفت: این میزان مصرف، افزایش حدود ۱۰/۵۸درصدی را در مقایسه با روز مشابه پارسال نشان می دهد.

وی در پایان ضمن تشکر از همکاری همه عزاداران حسینی در رعایت نکات ایمنی در تامین برق موکب ها و فضاهای عزاداری موقت، بر ترویج مصرف بهینه برق در این ایام تاکید کرد .