سرمایه‌گذاری در بخش انرژی‌های تجدید‌پذیر استان گیلان صددرصد سودآور است

مدیرعامل شرکت برق منطقه ای گیلان با اشاره به سودآوری صد در صد سرمایه‌گذاری در بخش انرژی‌های تجدید‌پذیر، گفت: استان گیلان موقعیت خاص و ویژه‌ای در بخش انرژی‌های تجدید پذیر دارد که در کشور بی‌نظیر است.

به گزارش مهرگان پرس، «بهمن داراب زاده» با اعلام این خبر گفت: ظرفیت اسمی تولید انرژی برق در استان گیلان بیش از ۲۸۰۰ مگاوات است اما عملا حدود ۲۴۰۰ مگاوات برق در استان تولید می‌شود.
وی افزود: برای جلوگیری از اعمال خاموشی به مشترکان خانگی، شرکت برق منطقه‌ای گیلان تفاهم‌نامه‌هایی با مشترکان صنایع سنگین استان گیلان منعقد کرده تا در ساعات اوج مصرف برق، مصرف خود را به حداقل برسانند. خوشبختانه مشترکان سنگین شرکت همکاری خوب و ارزنده‌ای در این بخش داشتند که انشاالله پاداش همکاری به آنان پرداخت خواهد شد.
داراب‌زاده در خصوص افزایش تولید انرژی برق گفت: به منظور تولید حداکثری انرژی برق، برنامه تعمیرات اساسی نیروگاه‌های استان را در زمان غیرپیک تنظیم کردیم تا این نیروگاه‌ها بتوانند دز زمان پیک بار در مدار باشند و به تولید انرژی برق بپردازند. همچنین پروژه‌های بسیار خوبی را در بخش افزایش ظرفیت پست‌ها و خطوط در دست اجرا داریم که تعدادی از آن ها به مرحله بهره‌برداری نیز رسیده‌اند.
مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای گیلان در مورد انرژی‌های تجدید پذیر گفت: در بخش انرژی‌های تجدید‌پذیر و نو در استان گیلان، پتانسیل بسیار خوبی جهت احداث نیروگاه ۲۰۰۰ مگاواتی بادی وجود دارد و از سرمایه گذاران جهت سرمایه‌گذاری در این بخش استقبال می‌‌کنیم.
وی افزود: از نظر انرژی خورشیدی نیز خوشبختانه در بخش جنوبی استان گیلان از منجیل تا لوشان ظرفیت بسیار خوب و استثنایی وجود دارد. به علت موقعیت ممتاز و ویژه استان گیلان در بخش انرژی بادی و خورشیدی، پذیرای سرمایه‌گذاری سرمایه گذاران در این بخش هستیم و سرمایه‌گذاران مطمئن باشند که سرمایه گذاری در بخش انرژی بادی و خورشیدی در استان گیلان به‌طور حتم و صد در صد سودآور است.

منبع: روابط عمومي شرکت برق منطقه ای گیلان