سرپرست شرکت پالایش گاز یادآوران خلیج فارس منصوب شد

با حکم علی عسکری - مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس- افشین کیانی به سمت سرپرست شرکت پالایش گاز یادآوران خلیج فارس منصوب شد

به گزارش مهرگان پرس مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس همچنین در این حکم از خدمات و تلاش های دلجوان قدرتی (مدیرعامل سابق) قدردانی کرد.

در سوابق اجرایی و مدیریتی کیانی، سمت‌هایی همچون سرپرست و رئیس مجتمع شرکت پتروشیمی اروند به چشم می خورد.

طبق اعلام شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس، پروژه احداث کارخانه گاز و گاز مایع ۳۲۰۰ در جنوب غربی شهر اهواز و غرب رودخانه کارون به منظور جمع آوری گازهای همراه حاصل از فرآورش نفت میادین حوزه غرب کارون شامل میادین نفتی دارخوین، یادآوران، آزادگان جنوبی و آزادگان شمالی می‌باشد.

فاز اول پروژه با ظرفت اسمی ۲۵۰ میلیون فوت مکعب گاز در مدت ۳۶ ماه و فاز دوم طی ۴۸ ماه به بهره برداری خواهد رسید که با بهره برداری از آن ظرفیت اسمی به ۵۰۰ میلیون فوت مکعب گاز در روز افزایش خواهد یافت.

هدف از احداث این مجتمع تامین خوراک مجتمع های پتروشیمی بندر امام است.

گازهای سبک و تصفیه شده نیز برای تامین گاز کشور به شبکه سراسری گاز ارسال می‌گردد همچنین گوگرد گرانول شده نیز از تولیدات کارخانه خواهد بود که میتواند در صنایع شیمیایی و کشاورزی مورد استفاده قرار گیرد.

عملیات احداث این پالایشگاه گازی تیر ماه ۱۳۹۲ آغاز شده است و پیش بینی می‌شود تا قبل از پایان سال جاری به بهره برداری برسد.

ایسنا