شرکت های دانش بنیان از حلقه‌های اصلی توسعه فناوری در کشور محسوب می شوند

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کردستان گفت: شرکت‌های دانش‌بنیان با تولید محصولات فناورانه خود، گامی بزرگ در جهت رونق بازار برداشتند.

به گزارش خبرگزاری مهرگان پرس در کردستان، حامد قادرزاده شامگاه سه شنبه در اولین جلسه کمیته راهبردی فناوری نانو استان کردستان با حضور رییس سازمان جهاد کشاورزی، معاونین این سازمان و اعضای هیأت علمی دانشگاه کردستان کردستان اظهار داشت: دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دانشگاه باید به سمت مولد بودن و حضور فعال در بخش تولید هدایت شوند.

قادر زاده افزود: دولت در این زمینه نقش حمایتی دارد و دستگاه‌های مسئول باید از مراکز فناوری و شرکت‌های دانش‌بنیان حمایت کنند.

وی با اشاره به اینکه امکانات و اختیارات خوبی برای دانش بنیان‌ها وجود دارد تا بتوان در کردستان شرکت‌های بزرگی را با دانشگاه‌ها همراه کرد، افزود: اعتبارات مالی، اعتبارات مالیاتی و سرمایه گذاری در صندوق‌های خطرپذیر از جمله مشوق‌ها به شرکت‌های صنعتی است تا به موضوع دانش بنیان ورود کنند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کردستان ادامه داد: نگاه رهبر انقلاب در شعار سال جاری ورود و نفوذ دانش‌بنیان به مسئله تولید و کشاورزی و عدم وابستگی در این حوزه است و اگر بتوانیم با بکارگیری علم دانش بنیان تولیدات خود را  در سطح استان و کشور افزایش دهیم  وابستگی به کشورهای خارجی از بین خواهد رفت.

در این جلسه ۲ طرح ، استفاده از نانوذرات بر پایه آهن برای تشخیص و حذف آرسنیک موجود در آب و خاک و تولید پایلوت نانو کود های هوشمند مورد بررسی قرار گرفت.

رییس سازمان جهاد کشاورزی کردستان:
توسعه کشاورزی نیاز به استفاده از فناوری‌های نوین دارد

رییس سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت: کشاورزی از جمله رشته هایی است که برای توسعه نیاز به استفاده از فناوری‌های نوینی دارد که حجم  و کیفیت محصولات تولیدی را  افزایش می‌دهند.

به گزارش  خبرگزاری مهرگان پرس درکردستان، پیمان اسکندری شامگاه سه شنبه در اولین جلسه کمیته راهبردی فناوری نانو استان کردستان با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری و رئیس پارک و علم و فناوری کردستان اظهار داشت:  کشاورزی رسالتی ویژه برای تأمین  امنیت غذایی و سلامتی جامعه دارد

اسکندری ادامه داد: با به‌کارگیری محصولات فناورانه و نوآوری‌ها می‌توان در مسیر توسعه‌ یافتگی گام برداشت که این اتفاق در ایران از مسیر شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق به این عرصه می‌گذرد.

وی افزود: در حال حاضر ۳۱۰ شرکت دانش‌بنیان در حوزه کشاورزی، فناوری زیستی و صنایع غذایی در کشور فعال هستند.

رییس سازمان جهاد کشاورزی کردستان خاطر نشان کرد: تقویت فعالیت‌های دانش بنیان در بخش کشاورزی برای تحقق منویات رهبری در دستور کار قرار گرفته و فعالیت در این زمینه‌ها به جد افزایش خواهد یافت.

در این جلسه ۲ طرح ، استفاده از نانوذرات بر پایه آهن برای تشخیص و حذف آرسنیک موجود در آب و خاک و تولید پایلوت نانو کود های هوشمند مورد بررسی قرار گرفت.