فاز اول تصفیه‌خانه فاضلاب میناب امسال به بهره‌برداری می‌رسد

مدیر امور آب و فاضلاب میناب با اشاره به پیشرفت فیزیکی 80 درصدی فاز اول تصفیه‌خانه فاضلاب این شهرستان گفت: فاز اول این تصفیه‌خانه فاضلاب با هشت کیلومتر خط انتقال و 37 کیلومتر شبکه فرعی و اصلی اجرا شده تا پایان امسال مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

به گزارش مهرگان پرس به نقل ار پاون مصطفی زائرپور در حاشیه بازدید فرماندار میناب از روند احداث تصفيه‌خانه فاضلاب، مسير خط انتقال آب سد سرني به مخازن شهر و تصفيه‌خانه آب با اشاره به اینکه شبکه فاضلاب شهر میناب در سه فاز برای 73 هزار نفر جمعیت طراحی شده است، افزود: هر فاز این تصفیه‌خانه حدود هفت هزار و 620 مترمکعب ظرفیت تصفیه دارد که در مجموع سه فاز آن 22 هزار و 860 مترمکعب فاضلاب در شبانه روز تصفیه خواهد کرد.
به گفته وی، برای جمع آوری فاضلاب میناب، می‌بایست 325 کیلومتر شبکه اصلی و فرعی، هشت کیلومتر خط انتقال و سه ایستگاه پمپاژ اجرا شود.
مدیر امور آب و فاضلاب میناب به اقدامات انجام شده در این زمینه اشاره کرد و افزود: فاز اول تصفیه‌خانه با پیشرفت حدود 80 درصدی با هشت کیلومتر خط انتقال و 37 کیلومتر شبکه فرعی و اصلی اجرا شده که تا پایان امسال مورد بهره برداری قرار می‌گیرد.
وی اعتبار مورد نیاز این فاز را 600 میلیارد ریال عنوان کرد و ادامه داد: از ابتدای شروع پروژه تا پایان سال 1398 حدود 530 میلیارد ریال هزینه شده و 110 میلیارد ریال اعتبار مصوب برای امسال دارد.
به گفته زائرپور، برای اتمام کامل هر سه فاز و کل شبکه فاضلاب شهر به اعتباری بالغ بر 3 هزار و 220 میلیارد ریال نیاز است.
وی دلیل طولانی شدن اجرای این پروژه عدم تخصیص اعتبار مناسب در سال‌های گذشته عنوان کرد که با پیگیری‌های مدیرعامل آب و فاضلاب هرمزگان سرعت اجرای پروژه افزایش قابل توجهی پیدا کرده است.
مدیر امور آب و فاضلاب میناب همچنین از اجرای شبکه فاضلاب محلات شهرک المهدی، فرهنگ شهر، دانش و شهرک مخابرات طی امسال خبر داد و گفت: واگذاری انشعاب فاضلاب به‌زودی با شرایط مناسب برای محله‌های شهید عمرانی، نظری، 33 دستگاه، لب رودخانه، بخشی از مغیریو  پاکوه صورت خواهد گرفت.