ماموریت وزارت نیرو برای پیگیری انتقال آب از دریا

معاون اول رییس جمهور از مرکز ملی راهبری شبکه برق ایران(دیسپاچینگ) بازدید کرد و از نزدیک در جریان نحوه کنترل و مدیریت شبکه برق کشور قرار گرفت.

به گزارش مهرگان پرس به نقل پایگاه اطلاع‌رسانی معاون اول رئیس جمهور، "محمد مخبر" عصر امروزپنجشنبه با حضور در وزارت نیرو، ضمن اطلاع از میزان تولید، مصرف و صادرات برق کشور، از تلاش‌ها و اقدامات شبانه‌روزی کارکنان و دست اندرکاران صنعت برق کشور قدردانی کرد.
معاون اول رییس جمهور در نشست با معاونان و مدیران ارشد وزارت نیرو، تامین آب و برق را از مهم‌ترین و اساسی‌ترین خدمات برایمردم برشمرد و افزود: تمامی ابعاد زندگی مردم با آب و برق درگیر است و هیچ ساعتی از زندگی مردم نیست که متأثر از این خدمات نباشد.
مخبر با تأکید بر اینکه دولت برای تحقق اهداف وزارت نیرو تمامی حمایت‌ها و پشتیبانی‌های لازم را از این دستگاه اجرایی انجام خواهدداد، اظهار امیدواری کرد: مجموعه وزارت نیرو بتواند فصل تابستان پیش‌رو را نیز به خوبی مدیریت کند تا شاهد خاموشی نباشیم. 
معاون اول رییس جمهور گفت: وزارت نیرو دستگاهی خوشنام در جامعه است که امیدوارم بتواند با توسعه خدمات این جایگاه را استمرارو ارتقا بخشد.
مخبر با اشاره به نامگذاری سال جدید از سوی مقام معظم رهبری تحت عنوان «تولید؛ دانش بنیان، اشتغال آفرینی» اظهار کرد: وزارتنیرو می‌تواند به منظور جامه عمل پوشاندن به شعار سال جدید ضمن هماهنگی با وزارت صمت و کارخانه‌های تولید لوازم برقی،فراخوانی را برای همکاری و مشارکت شرکت‌های دانش‌بنیان منتشر کند تا با استفاده از دانش و ظرفیت این شرکت‌ها گامی مهم درکاهش مصرف و جبران کمبود برق برداشته شود.
وی ادامه داد: همچنین وزارت نیرو می‌تواند با وزارت جهاد کشاورزی در زمینه تغییر الگوی کشت همکاری مناسبی داشته باشد.
مخبر از وزیر نیرو خواست یک بسته پیشنهادی جامع برای رفع مسائل و توسعه خدمات صنعت آب و برق کشور با برنامه زمان بندی واعتبار مشخص تدوین و آن را به هیئت وزیران ارائه دهد تا با تصویب این بسته پیشنهادی، مسایل و موانع پیش روی صنعت آب و برقمرتفع شود.
معاون اول رییس جمهور  در ادامه به موضوع انتقال آب از دریا نیز اشاره و خاطرنشان کرد: ایران کشوری است که در شمال و جنوب آندریا واقع شده ولی در مرکز از مسئله خشکی رنج می‌برد، وزارت نیرو با پیگیری برنامه‌های انتقال آب از دریا می‌تواند یک یادگاریارزشمند در این دوره از خود برجای بگذارد.
مخبر افزود: اقتصاد دریامحور نیز یکی از زمینه‌های اشتغال آفرین و پردرآمد است که اگر به خوبی به آن پرداخته شود می‌تواند به ادارهکشور از محل درآمدهای اقتصاد دریامحور کمک کند.
معاون اول رییس جمهور با اشاره به وجود آب‌های ژرف در اعماق زمین،  افزود: این یک موهبت الهی است که در مناطق خشک و کویریکشورمان معمولاً آب ژرف وجود دارد و بسیار خوب است که در این خصوص توجه کافی صورت بگیرد.
در ادامه این جلسه وزیر نیرو، معاونان و مدیران ارشد وزارت نیرو گزارش‌هایی را در این حوزه ارائه کردند و به تشریح برخی چالش‌ها وپیشنهادات برای توسعه صنعت آب و برق کشور پرداختند.

پاون