27 پروژه آبرسانی شهری و روستایی کردستان با اعتبار بالغ بر 156 میلیارد تومان به بهره برداری رسید

مدیرعامل شرکت آبفا کردستان گفت: در ایام دهه فجر امسال 23 پروژه آبرسانی روستایی با اعتبار 56.2 میلیارد تومان و 4 پروژه آبرسانی شهری با اعتبار 100 میلیارد تومان در استان افتتاح شد.

به گزارش  خبرنگار مهرگان پرس از سنندج، محمد فرهاد با بیان این مطلب اظهار کرد: در مجموع 384 هزار نفر از مزایای اجرای این 27 طرح در استان بهره مند شدند.
وی افزود: یکی از پروژه هایی که در این ایام به بهره‌برداری رسید فاز دوم تصفیه خانه آب اضطراری شهر مریوان است که به عنوان بخشی از طرح آبرسانی اضطراری به این شهر از محل سد گاران با ظرفیت تصفیه 250 لیتر در ثانیه اجرا شد.
فرهاد خاطرنشان کرد: این پروژه شامل ایستگاه پمپاژ آب خام و تصفیه شده، 5 واحد فیلتر شنی، مخزن 100 مترمکعبی، ساختمان تابلوبرق و محوطه سازی است که با 8 کیلومتر خط انتقال، 40 هزار نفر جمعیت شرق شهر مریوان را تحت پوشش قرار می‌‌‌دهد و برای اجرای آن 320 میلیارد ریال از محل آبرسانی اضطراری و منابع داخلی هزینه شده است.
مدیرعامل شرکت آبفا کردستان ادامه داد: پروژه ایستگاه پمپاژ آب اضطراری پل شیخ سنندج نیز با ظرفیت تأمین آب به میزان 1600 لیتر در ثانیه، 4 کیلومتر خط انتقال، 2 ایستگاه پمپاژ با هزینه 360 میلیارد ریال برای جمعیت 300 هزار نفری شهر سنندج در این ایام به بهره برداری رسید.
وی افزود: پروژه تأمین آب شهر دهگلان از طریق حفر و تجهیز 3 حلقه چاه با ظرفیت تأمین آب به میزان 70 لیتر در ثانیه، 2 ایستگاه پمپاژ، 2.5 کیلومتر خط انتقال، با هزینه 250 میلیارد ریال برای جمعیت 25 هزار نفر در این ایام افتتاح شد.
فرهاد تصریح کرد: تامین آب شهر قروه از طریق حفر یک حلقه چاه با ظرفیت تأمین آب به میزان 30 لیتر در ثانیه، 1.5 کیلومتر خط انتقال، با هزینه 70 میلیارد ریال و برای جمعیت 12 هزار نفر به بهره برداری رسید.
مدیرعامل شرکت آبفا کردستان ادامه داد: همچنین در حوزه روستایی در ایام دهه فجر آبرسانی به 23 روستای استان با جمعیت مجموع 7 هزار نفر از طریق حفر و تجهیز 23 حلقه چاه با ظرفیت 146 لیتر در ثانیه، 47 کیلومتر خط انتقال و با هزینه مجموع 562 میلیارد ریال به بهره برداری رسید.