تمدید مهلت ارسال آثار به بخش تولیدات تازه تئاتر جشنواره فجر تمدید مهلت ارسال آثار به بخش تولیدات تازه تئاتر جشنواره فجر

ستاد برگزاری چهل و دومین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر از تمدید مهلت ارسال آثار هنرمندان به بخش تولیدات تازه تئاتر ایران در این رویداد تا روز دوازدهم مهر خبر داد.

به گزارش مهرگان پرس ازروابط عمومی اداره‌کل هنرهای نمایشی، مهلت ارسال آثار هنرمندان به بخش تولیدات تازه تئاتر ایران چهل و دومین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر تا روز چهارشنبه دوازدهم مهر سال جاری تمدید شد.

تولیدات تازه تئاتر ایران یکی از چند درگاه مختلف پذیرش آثار مسابقه تئاتر ایران بخش صحنه‌ای جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر است که ستاد برگزاری جشنواره به منظور امکان گزینش آثار برتر نمایشی از سراسر کشور، میزبان نمایش‌های منتخب این مسابقه خواهد بود.

آثار متقاضی در این بخش باید از تازه‌های تولید بوده و تا پیش از این، هیچ اجرای عمومی و یا حضور در جشنواره‌های دیگر نداشته باشند. هنرمندان متقاضی شرکت در این بخش می‌توانند، نسبت به ثبت آثار خود تا روز دوازدهم مهر سال ۱۴۰۲ در وب‌گاه چهل و دومین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر اقدام کنند.

هیات ارزیابی بخش تولیدات تازه چهل و دومین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر با در نظر گرفتن اولویت‌های اعلام شده و تأکید بر کیفیت هنریِ نمایش‌ها، ۱۰ اثر نمایشی را برای حضور در بخش نهایی انتخاب و معرفی می‌کند.

چهل‌ و ‌دومین جشنواره بین‌المللی‌تئاتر فجر به دبیری مهدی حامدسقایان در بهمن امسال برگزار خواهد شد.