رکورد یکسال فعالیت در پروژه فاضلاب اهواز هم تراز با 23 سال پیشرفت

در یک سال گذشته معادل ۲۳ سال پروژه فاضلاب اهواز پیشرفت فیزیکی داشته است به طوری که پیشرفت فیزیکی این پروژه از ۳۱ درصد به ۵۴ درصد رسیده است .

به گزارش مهرگان پرس، محمد رضا کرمی نژاد درباره آخرین اقدامات شرکت آبفا را در روند تکمیلی پروژه فاضلاب اهواز از ابتدای دولت سیزدهم اظهار داشت: با روی کار آمدن دولت سیزدهم و توجه و عزم این دولت برای حل مشکلات چندین ساله فاضلاب اهواز که از دغدغه های مقام معظم رهبری هم بود ما در مجموعه آب و فاضلاب برای سرعت بخشیدن به این پروژه شبانه روز تلاش کردیم تا فاضلابی که سال ها زیر پای مردم بود را در فاز اول جمع آوری کنیم تا روند اجرایی پروژه برای مردم شریف اهواز قابل مشاهده باشد.
وی افزود: اولویت های اول ما در اجرای پروژه فاضلاب به دلیل وسعت این کلانشهر و کوتاه شدن مدت قرارداد این پروژه ساماندهی نقاط ریزشی، جمع آوری فاضلاب از پای مردم و اجرای خطوط اصلی بود که طبق برنامه تا پایان سال 1401 روند اجرایی پروژه قابل قبول بود و توانستیم به نقطه مطلوب از اجرای پروژه فاضلاب برسیم و از 3 هزار نقطه پس زدگی فاضلاب به پس زدگی موردی رسیدیم و کار اساسی پروژه فاضلاب اهواز را امسال ثمره ان را مردم شریف اهواز خواهند دید.
کرمی نژاد با بیان اینکه حجم بالای کار موجب ناراحتی مردم شده بود گفت: مردم شریف اهواز همراهی بسیار خوبی با ما داشتند و حجم بالای اجرای پروژه برای سرعت بخشیدن و جمع آوری پروژه فاضلاب باعث شد مردم در بعضی مناطق گلایه مند شوند و گلایه مندی مردم به دلیل ترمیم نوار حفاری ها بود که در پایان سال گذشته حجم بارندگی ها روند آسفالت را کند کرده بود که جا دارد از صبوری و همیاری مردم شریف و خوب اهواز تشکر و بابت هر گونه قصور عذر خواهی کنم.
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان در ادامه تصریح کرد: به استحضار می رساند پیشرفت کلی طرح از سال 1372 ( شروع پروژه های اجرایی ) تا سال 1400 برابر 31 درصد بوده که طی یک سال گذشته، از سال 1400 تاکنون ، وفق دستور ریاست محترم جمهور و حمایت و پیگیری های وزیر محترم نیرو و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور به حمدالله در یک سال با تشکیل 200 جبهه اجرایی در سطوح کلانشهر اهواز پیشرفت فیزیکی طرح جامع از 31 درصد به 54 درصد رسیده است . یعنی معادل 23 درصد افزایش پیشرفت طرح و یک سال معادل 23 سال در اجرای پروژه فاضلاب کار جهادی شده است.
کرمی نژاد افزود: از زمان بازدید وزیر محترم در دولت سیزدهم 20پروژه فعال بوده اما اکنون 154 جبهه کاری شامل 16 شفت 3 اورهال ایستگاه پمپاژ و 48 جبهه لوله گذاری در خطوط اصلی و اجرای آسفالت و 11 احداث ایستگاه پمپاژ و 4 جبهه (میکروتونلینگ) 8 جبهه مربوط به پروژه‌های قرارگاه و 68 جبهه کاری مربوط به پیمانکاران توسعه و اصلاح شبکه در حال کار برای تکمیل پروژه فاضلاب اهواز هستند.
وی با اشاره به روند تکمیلی فاضلاب شرق اهواز گفت: روند تکمیلی فاضلاب در منطقه شرق اهواز در گام آخر می باشد و با تکمیل خطوط 1200 مشکل فاضلاب این منطقه یک بار برای همیشه برطرف می شود. مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان با اشاره به فعالیت ۱۵۴ جبهه کاری در کلانشهر اهواز برای اجرای طرح جامع فاضلاب گفت: اصلاح شبکه فاضلاب در 700 خیابان اهواز طی یک سال گذشته انجام شد، که از مجموع این اقدامات 96 خیابان عملیات آسفالت ان انجام نشده بود که در دو ماه گذشته از مجموع خیابان های 9 خیابان که در حال اجرا می باشند. مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان به انعقاد قرارداد با شهرداری اهواز در بحث ترمیم نوار حفاری ها گفت: از پایان سال گذشته قرارداد 100 میلیارد تومانی بین شرکت آب و فاضلاب و شهرداری اهواز بسته شد تا روند ترمیم نوار حفاری ها و آسفالت خیابان هایی که پروژه فاضلاب در آنها اجرا شود بر عهده شهرداری باشد تا با سرعت بیشتری روند تکمیلی پروزه فاضلاب اهواز انجام شود.