آب شیرین‌کن قشم مولد با ظرفيت 5 هزار مترمكعب لافت و ۱۱ روستای جزیره را سیراب کرد

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان گفت: وعده وزیر نیرو در سفر به جزیره قشم برای تامین آب شرب شهر لافت و ۱۱ روستای مسیر محقق شد و مشترکان این مناطق از آب شیرین کن "قشم مولد" تامین آب شدند.

به گزارش مهرگان پرس،عبدالحمید حمزه پور با بیان اینکه وزیر نیرو طى سفر كارى نوروزى سال گذشته با درخواست مردم قول انعقاد قرارداد خرید تضمینى آب تولیدى این تأسیسات در راستاى ارتقاء تأمین و پایدارى آب مورد نیاز این منطقه را داده بود، افزود: کلنگ اجرای خط انتقال در هفته دولت به دست استاندار هرمزگان به زمین زده شد و قرارداد خرید تضمینی به ظرفیت ۵ هزار متر مکعب به امضا رسید که خوشبختانه با تلاش‌های شبانه روزی، این پروژه مهم تکمیل شد و مردم جزیره قشم شاهد تحقق یکی از وعده‌های مهم دولت سیزدهم با حمایت‌های وزیر نیرو، مدیرعامل شرکت مهندسی و استاندار هرمزگان زودتر از موعد مقرر شدند.
وی ادامه داد: عملیات اجرای خط انتقال از سایت قشم مولد به طول ۸ کیلومتر طی روزهای گذشته با انجام عملیات در دو شیفت روز و شب به پایان رسید و انتقال آب به مخزن "پی پشت" با موفقیت انجام شد.
به گفته مدیرعامل آبفا، در حال حاضر، انتقال ۵ هزار مترمکعب آب در شبانه روز از سایت قشم مولد برنامه‌ریزی شده است که باعث بهبود وضعیت آب شرب جمعیتی بالغ بر ۱۹ هزار و ۲۹۱ نفر در جزیره قشم خواهد شد.
حمزه‌پور، هزینه اجرای خط انتقال را ۹۲۰ میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: علاوه بر این هزینه، سرمایه گذارى انجام شده توسط بخش خصوصى جهت تولید این میزان آب شیرین بالغ بر ١٣٠ میلیارد تومان است.
وی ادامه داد: اهمیت آبرسانی این پروژه تا جایی است که مدیرعامل فعلی شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور در مسئولیت قبلی(معاون راهبردی و بهره برداری شرکت مهندسی آبفای کشور)در فصل تابستان سال جاری به صورت میدانی از این طرح بازدید و بر تسریع اجرای آن تاکید کرد که خوشبختانه نتیجه قابل قبولی در پی داشت.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان با قدردانی از حمایت‌های استاندار هرمزگان گفت: استاندار هرمزگان ضمن پیگیرى جدى قرارداد خرید تضمینى و پشتیبانى در تأمین اعتبارات مورد نیاز، نقش موثرى در به ثمر رسیدن این پروژه مهم و حیاتى داشت.
حمزه پور در پایان گفت: با وارد مدار شدن این ظرفیت، طی دو سال دولت سیزدهم، میزان تولید آب شیرین در این شهرستان به بیش از 40 درصد افزایش یافته است.