بهره‌مندی بیش از 12 هزار نفر از تسهیلات ودیعه مسکن بانک پارسیان

عملکرد بانک‌ پارسیان در خصوص مشارکت در اجرای قانون جهش تولید مسکن نشان می‌دهد که این بانک با پرداخت تسهیلات در سرفصل‌های "تسهیلات ودیعه مسکن " ،" تسهیلات ساخت خودمالکی " و " تسهیلات نهضت ملی ( 99 ساله) " توانسته است گام بلندی در به ثمر نشستن طرح ملی جهش تولید مسکن بردارد.

به گزارش مهرگان پرس، بر اساس این گزارش، بانک پارسیان در بخش تسهیلات ودیعه مسکن، تاکنون به حدود 12.700 نفر معادل 9.100 میلیارد ریال تسهیلات پرداخت کرده است و پروند 12.000 نفر دیگر در حال بررسی و اقدام می‌باشد.
همچنین در بخش تسهیلات نهضت ملی (خود مالکی) نیز این بانک 523 میلیارد ریال تسهیلات برای ساخت 17 فقره پروژه، شامل 158 واحد پرداخت کرده و فرآیند اجرایی پرداخت 5.000 میلیارد ریال تسهیلات برای ساخت 2 پروژه جمعاً 6.000 واحدی نیز در حال انجام است.
در بخش تسهیلات نهضت ملی ( 99 ساله) نیز مصوبه پرداخت 2.640 میلیارد ریال تسهیلات بابت اجرای یک پروژه 480 واحدی ابلاغ که فرآیند اجرایی آن در حال انجام است.
همچنین این بانک به‌منظور اجرای هر چه سریع‌تر قانون مذکور، مذاکرات و جلساتی با وزارت راه و شهرسازی، استانداری تهران و شرکت عمران شهرهای جدید برگزار کرده است.
ازآنجایی‌که مسکن‌‌ یکی از پیشران‌های اقتصادی کشور محسوب می‌شود، این بانک به‌عنوان یکی از بانک‌های خصوصی کشور علاوه بر حمایت از تأمین مالی زیرساخت‌های متنوع اقتصادی، صنعتی، بازرگانی و خدماتی کشور، در راستای عمل به سیاست‌های کلان کشور در بخش مسکن، نقش ویژه‌ای در حمایت از سیاست‌های کلان دولت از ابتدای قانون جهش تولید مسکن داشته و به‌نوبه خود تلاش کرده است که با مشارکت در طرح نهضت ملی مسکن، دسترسی مردم به مسکن را بهبود بخشیده و منابع مالی خود را در مسیر تأمین مسکن به‌عنوان یکی از مهم‌ترین واصلی‌ترین نیازهای مردم قرار دهد.